Sport

FOTBALOVÁ PŘEDEHRÁVKA V KRAJI VE STÁTNÍ SVÁTEK SE ŠŤASTNÝM KONCEM PRO BANÍKOVCE!

Pátek Září 29, 2023
740
Ratíškovice byly zvyklé na větší zájem fotbalových příznivců o fotbal v této obci, ale doba se bohužel mění. Pohled na hlavní tribunu stadionu U Cihelny před výkopem zápasu Ratíškovice versus Lednice. (Foto: zdroj facebook klubu FK Baník Ratíškovice)

RATÍŠKOVICE – Ve čtvrtek se v krajském přeboru předehrávalo 14. kolo fotbalistů, ve kterém hostil ratíškovický Baník poslední celek tabulky, TJ Moravan Lednice, a domácí tým potřeboval pro klid do dalších zápasů naplno bodovat. Vše ale směřovalo k plichtě, kterou odmítl ve druhé minutě nastavení (druhý poločas se prodlužoval o tři minuty) domácí Sebastian Toman, který hlavou poslal kulatý nesmysl do sítě bezmocného Lukáše Prokopa. Akci předcházel trestný kop Robina Dobeše, který našel přesně hlavičkujícího Tomáše Petruchu a ten posunul míč na střelce vítězné branky – 2:1.

Do vedení šli hosté z Břeclavska v šesté minutě, kdy se po chytré kombinaci na levé straně prosadil střelou po zemi Tomáš Pálka – 0:1. Domácí se prezentovali první pohlednou fotbalovou akcí v utkání v 16. minutě, kdy se do hlavní role pasoval záložník Tomáš Knotek, který po individuální akci zamířil od levé tyče do čeřenu – 1:1. O čtyři minuty později utekl po pravé straně domácí záložník Lukáš Kočiš (v sobotu se doma ve Vnorovech žení, za manželku si bere Magdu Zacharovou a redakce webu ISLOVÁCKO.CZ přeje nastávajícím novomanželům hlavně pevné zdraví a hodně lásky a osobní pohody!), přesně našel spoluhráče Knotka, ten však z malého vápna poslal mičudu vysoko nad a stejný hráč v brejku zaváhal ve 38. minutě, když jeho otálení využila hostující obrana a balon odvrátila na roh. Ve 23. minutě střílený centr Tomana nenašel žádného adresáta v baníkovském dresu a stejný hráč trefil v brejku v 71. minutě jen vybíhajícího gólmana Lednice Prokopa.

KRAJSKÝ PŘEBOR – VLOŽENÉ 14. KOLO

* FK BANÍK RATÍŠKOVICE – TJ MORAVAN LEDNICE 2:1 (1:1)

SESTAVA RATÍŠKOVIC:

Jaromír Měchura – Daniel Macek, Petr Zemánek ml., Tomáš Petrucha – Robin Dobeš – Lukáš Kočiš, Martin Kordula (90.+3 Michael Bruce), Michal Ševčík (46. Tomáš Kundrata), Tomáš Knotek (86. Jiří Šťavík) – Petr Venclík (73. David Sukup), Sebastian Toman.

V dalším kole (9.) se RATÍŠKOVICE představí na hřišti celku Svratka Brno. Hraje se v SO, 30. září, výkop je v 10:30 hodin.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

„Obrovská úleva, rozhodli jsme v 92. minutě, soupeř už nemohl reagovat. Pro nás je to strašně důležité vítězství, trošku jsme se odrazili, protože jsme potřebovali po zbytečné domácí ztrátě bodů s Pohořelicemi (porážka 2:3 – pozn. webu ISLOVÁCO.CZ) bodovat. Psychicky jsme se trápili, minule se od nás štěstí odklonilo, dnes k nám bylo naopak přívětivé, to ale k fotbalu patří. U nás spokojenost za tři body, s výkonem už tak ne, ale na to se už nikdo ptát nebude. Pro nás jsou důležité tři body do tabulky,“ hlásil spokojený lodivod Ratíškovic PETR ZEMÁNEK.

„Začali jsme docela dobře, dali jsme gól, ale od desáté minuty jsme nepochopitelně přenechali iniciativu domácím, kteří nás potrestali brankou. Pak to byl do konce takový nemastný-neslaný fotbal, bojovný, škaredý zápas plný soubojů a nepřesností, kterému by lépe slušela remíza. Oba týmy hrály pod svou úroveň, ale v poslední minutě jsme bohužel po naší hrubé chybě darovali soupeři tři body,“ řekl po utkání zklamaný kouč Lednice MIROSLAV FOBL.

* FK MUTĚNICE doma nestačily na vedoucí Kuřim, které podlehly výrazně 0:7, poločas 0:4. ŽK: 2:3, 150 diváků. Vinaři z Mutěnic jsou v krizi – v posledních šesti zápasech získali pouhé dva body za dvě plichty a vysoce pasívní skóre 3:19, nyní mají jen 6 bodů a drží až čtrnáctou pozici v tabulce mezi 16 týmy.

I v dalším utkání se Mutěnice ukážou svým věrným fanouškům, a to v NE, 1. října, kdy hostí Krumvíř. Mač začíná v 15:30 hodin.