FAVORIT Z VESELSKA NAPLNO BODOVAL, V TABULCE 1. A TŘÍDY MU ALE PATŘÍ JEN DRUHÝ FLEK!

Pondělí Říjen 23, 2023
1005
V popředí tabulky se drží nováček krajské 1. A třídy z Kozojídek (pruhované dresy). Momentka z derby zápasu Veselí nad Moravou – Kozojídky (2:6). (Ilustrační foto: Barbora Břečková)

HODONÍN – Kozojídský tým cestoval v sobotu za svým sokem do vesnice Podolí u Brna, která leží v okrese Brno-venkov cca osm kilometrů směrem po dálnici na Olomouc a Ostravu.

Už v šesté minutě dostal ideální příležitost od spoluhráče Tomáše Voříška poprvé zavěsit do domácího čeřenu útočník Adam Pollák, ale z malého vápna se mu kulatý nesmysl zamotal mezi nohy, takže gólman Tomáš Hoda bez větších potíží získal balon a bylo po hrozícím nebezpečí. Pollák se zatím střelecky hledá, chybí mu ve finále větší klid a rozhodnost při zakončení – naposledy se tento borec, od kterého se góly přirozeně očekávají, trefil v 9. kole ve Šlapanicích (30. září) při výsledku 1:1, následující tři kola střelecky absentoval!

Domácí byli bojovným soupeřem a první velkou příležitost si vypracovali v 16. minutě, kdy hostující obrana zapomněla na domácího Pavola Bábeĺa, ovšem jeho pokus po zemi si gólman Lukáš Maňák lehce pohlídal. Z vedoucí branky se hosté těšili po devatenácti minutách, kdy se po dlouhém autu Tomáše Páleníka dostal k míči Bohumil „BOB“ Vardan, obtočil se fikaně kolem svého strážce a cíleně přesně ke vzdálenější tyči nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci na úspěch – 0:1.

Ve 32. minutě si míč až příliš předkopl před sebe domácí Filip Kolář a o deset minut později zahrozila domácí ofenziva znovu, ale po vyběhnutí brankáře hostů míč z lajny vyhlavičkoval obránce Tomáš Páleník do bezpečí.

Na začátku druhé půle zhatila slibné přečíslení tři na dva nepřesná přihrávka hostujícího záložníka Dominika Hodonského, ovšem dvacet minut před koncem předvedl fotbalovou parádu Vardan, který si míč na hranici velkého vápna takticky zasekl, z pravačky jej posunul na levačku a technickým obloukem k pravé tyči pojistil zaslouženou výhru svého týmu – 0:2. V 74. minutě se mezi hostující střelce mohl zapsat střídající Nikola Hrbek, ale jeho střelecký pokus skončil jen na levé tyči domácí svatyně a o pět minut později po rohu trefil po hlavičce Jakub Linek jen horní brankovou konstrukci.

Výhra Kozojídek je zasloužená, snad se nečekal až takový odpor domácího celku, ale favorit skupiny si musí postupně zvykat na skutečnost, že každý mančaft bude proti němu hrát ne na 100, ale většinou až na 120%!

Po 12. kole je na čele krajské 1. A třídy (skupina B) trio z Hodonínska: tabulku vede SLAVOJ ROHATEC (27 bodů), na druhém místě jsou KOZOJÍDKY (24) a třetí pozici drží BANÍK DUBŇANY, který získal v dosavadním průběhu sezony 2023-2024 21 mistrovských bodů! Mezi touto trojicí se zřejmě rozhodne o celkovém vítězi, i když do konce tohoto ročníku je ještě hodně daleko a může se přihodit cokoliv!

SESTAVA KOZOJÍDEK:

Lukáš Maňák – Martin Chytka, Jakub Linek, Tomáš Páleník – Vlastimil Klimek – Libor Smištík (70. Dominik Vlček), Jaroslav Zbytek, Bohumil „BOB“ Vardan, Dominik Hodonský – Tomáš Voříšek (62. Nikola Hrbek), Adam Pollák (82. Tomáš Kurečka). Kouč Richard Hrotek.

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 12. KOLO

* FK RENOCAR PODOLÍ u BRNA – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 0:2 (0:1)

POZVÁNKA:

Ve 13. kole hrají KOZOJÍDKY znovu venku – tentokrát to bude v Želešicích, kde nastoupí v předposledním klání tohoto roku v NEDĚLI 29. října od 14 hodin!

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Chybělo nám asi osm hráčů, je to takový divný! Musím ale kluky pochválit, protože k tomu přistoupili fantasticky a byl to jeden z našich nejlepších zápasů v této sezoně. Škoda, že jsme neproměnili ty šance. Když to tak řeknu, soupeř měl dvě příležitosti a ta desítka (Bohumil „BOB“ Vardan) to dala. S výsledkem není spokojenost, ale výkon byl z naší strany super a máme se tak od čeho odpíchnout do dalšího kola. Když porovnám Rohatec a Kozojídky, tak Kozojídky mají zkušený a fotbalovější tým, Rohatec má v kádru mladší kluky, jsou tudíž běhavější a silovější,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ domácí lodivod ZDENĚK POLÁk.

Jak bych to zhodnotil? Velmi těžký a bojovný zápas. Soupeř hrál velmi odhodlaně, dobře a měl spoustu šancí. My jsme ve druhém poločase hráli velmi dobře a organizovaně, domácí jsme v podstatě do ničeho nepustili. Vyhráli jsme zaslouženě, takže máme radost za další tři body ze hřiště soupeře. Navíc atakujeme první místo, takže za to spokojenost,“ prozradil střelec tohoto duelu, dvougólový BOHUMIL „BOB“ VARDAN.