DRTIČI ZVLÁDLI BOJOVNÝ DOMÁCÍ DUEL SE SLEZANY!

Středa Říjen 18, 2023
503

HODONÍN – V sedmém kole druhé hokejové ligy (skupina Východ) hostil Hodonín na svém ledě Slezany z Opavy. Byl to zajímavý mač, ve kterém vynikali oba gólmani – na straně Drtičů Dominik Piták, u hostů Marek Slíž.

V první třetině právě strážci svatyn své mančafty podrželi, a i proto více jak 700 fanoušků gól nevidělo. Přesto to byl svižný a zajímavý hokej, které přítomné fandy musel bavit.

Ve druhém dějství poslal při oslabení Drtiče do vedení po necelých třech minutách útočník Vojtěch Dobiáš, ale skoro v polovině duelu se dočkali srovnání hosté ze Slezska. To ve 28. minutě střílel Kryštof Kadula, aby se černá pryž jemně dotkla hokejky domácího beka Davida Polesného a tak brankář Hodonína lovil puk ze své branky – 1:1.

Na brankové rozuzlení se čekalo až do 54. minuty, kdy domácí Dominik Luža rychlou ranou pod beton gólmana Opavy zajistil Baníkovcům cenné tři druholigové body – 2:1. Ke gólu Drtičů hodně pomohla neukázněnost hostujícího útočníka Daniela Häringa, který v 51. minutě naprosto zbytečně fauloval domácího beka Jakuba Němce (naražení zezadu), a dostal po právu od sudího vyšší trest – 5+OK. Slezané se snažili dovést tento duel alespoň do remízového stavu, proto necelé tři minuty před koncem odvolali svého brankáře, ale bojovníci z Hodonína tyto perné chvilky bez úhony ustáli a spolu se svými věrnými fanoušky se těšili z výhry po fotbalovém výsledku po šedesáti minutách boje!

V dalším kole cestuje HODONÍN do Vyškova – derby jihu Moravy se hraje ve STŘEDU, 18. října, začátek zápasu je v 18 hodin!

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 7. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HC SLEZAN OPAVA 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Vojtěch Dobiáš (Weintritt, Švejda), 54. Dominik Luža (Karafiát, Dobiáš) – 28. Kryštof Kadula (Šindelář, Káňa),

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Byl to z obou stran bojovný a kvalitní zápas. Opava hrála velmi dobře a hodně mě překvapila. Byla tam velká spousta šancí na obou stranách, ale v obou brankách dnes stáli výteční gólmani. Povedlo se nám dát konečně první branku, ale nechali jsme soupeře rychle a lacino vyrovnat. Druhá třetina byla v závěru hodně rozháraná, ale myslím si, že v poslední části jsme byli o něco lepší a ten gól jsme si zasloužili. Už se ani nechci bavit o tom, kolik tutovek jsme schopni spálit. Pořád čekáme, kdy naše smůla v zakončení bude definitivně zlomena,“ řekl webu hodonínského klubu kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.

Myslím si, že dnes jsme byli lepším týmem! Oba brankáři předvedli výborné výkony, ale my jsme nedali stoprocentní šance, které se musí dávat. Zápas byl po celou dobu zbytečně nervózní, my jsme se ale bohužel kolikrát zabývali věcmi, které člověk stejně neovlivní. Ubránili jsme deset oslabení včetně dvou minut pět na tři, nakonec ale rozhodlo pětiminutové vyloučení, při kterém jsme měli nejprve my dvě tutovky. Bez branek se vyhrát nedá, ale určitě jsme dnes nebyli horším mužstvem. Když to sečtu, viděl jsem v našem výkonu spoustu pozitiv a kluky jsem po utkání pochválil,“ řekl webu opavského celku trenér Slezanů PAVEL ZDRÁHAL.