DRTIČI SICE TŘIKRÁT VEDLI, PŘESTO SE Z BODŮ NAKONEC RADUJÍ HOSTÉ!

Čtvrtek Únor 22, 2024
491
Snímek z 2. hokejové ligy mezi týmy Hodonína a Velkého Meziříčí. (Foto: SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Hodonínští hokejisté uprostřed týdne nezvládli doma souboj s Horáky z Vysočiny, i když jim průběh bitvy nahrával do karet – vedli postupně 1:0, 2:1 a 3:2, ze tří druholigových se ale nakonec radovali hosté, kteří stále bojují na dálku s týmem z Valašska (Valašské Meziříčí) o Černého Petra.

Po vyrovnaném průběhu v prvních dvou třetinách se o majitelích bodů rozhodovalo ve třetím dějství: to začali lépe Drtiči, když po pěti minutách nedosáhl na bombu z hokejky Tadeáše Talafy gólman Jaroslav Jurda (3:2), ale o tři minuty později Hynek Peš využil přesné přihrávky spoluhráče Martina Lašáka a srovnal na 3:3. V 53. minutě šli hosté v zápase poprvé do vedení (trefil se Martin Lašák), aby důležité body definitivně ztvrdil při přesilové hře hostující Adam Paleček – 3:5. V závěru hrál Hodonín přesilovku a odvolal i gólmana Dominika Pitáka, změnu skóre to již ale nepřineslo.

V dalším kole (40.) cestuje hodonínský Baník do Krnova, kde své domácí zápasy hrají Slezané z Opavy. Ti v tomto kole vyhráli v prodloužení v Šumperku 6:5 (1:2, 3:0, 1:3 – 1:0). Duel se hraje v Krnově v sobotu 24. února od 17 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 39. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Erik Hložánek (Laciga, Luža), 30. Dominik Luža (Talafa, Zaychik), 45. Tadeáš Talafa (Krejčí, Zaychik) – 25. Hynek Peš (Ludvík), 38. Jan Ludvík (Peš, Vovsík), 48. Hynek Peš (Lašák), 53. Martin Lašák (Ludvík, Peš), 57. Adam Paleček (Slabý, Juráň),

vyloučení: 2:3,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 42:38,

řídili: Martin Maťašovský – Dominik Viskot a Jan Rakušan,

932 diváků.

„Hodnotí se mi to špatně, protože jsme prohráli. Myslím si, že se to nemělo stát! Bylo to našimi chybami, takže je to těžké. Od první třetiny jsme nastoupili do utkání dobře, šli jsme do tlaku. Nedali jsme tam ale spoustu šancí, což nám potom chybělo. Ve druhé třetině to bylo celkem vyrovnané, ale dostali jsme dva zbytečné góly. Je to všechno po našich chybách. To, co jsme si říkali, že oni budou chodit jenom do brejků a budou čekat, kdy se tam dostanou. Tam jsme právě propadli a tři nebo čtyři branky jsme dostali z brejků, což je chyba. Byli jsme na to připraveni, ale bohužel jsme to nesplnili,“ řekl webu hodonínského klubu kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.

„Od začátku to bylo vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. V první třetině nám moc nefungovala obrana, ale o přestávce jsme si k tomu něco řekli zvedlo se to. Kluci to neskutečně odmakali a předvedli jsme i disciplinovaný výkon. Ve třetí třetině bylo důležité srovnání na 3:3, pak si myslím, že malinko domácím došly síly a my naopak přidali. Bylo to hodně těžké utkání a důležité body! Musím kluky pochválit, ale jedeme dál a soustředíme se na další zápas,“ řekl LUKÁŠ NOVÁK, asistent trenéra HHK Velké Meziříčí.