Sport

NA VÍTĚZNÉ BEDNĚ SE OBJEVIL I DOMÁCÍ BOREC STANISLAV BLAHA!

Pondělí Únor 26, 2024
977
Ze 13. ročníku Mezinárodního turnaje ve stolním tenisu. Zleva: Jan Strmeň, jednatel TJ Sokol Čejkovice, Janka Jurčeková (3. místo), vítěz Ján Jurček a druhý v pořadí Stanislav Blaha. (Foto: zdroj – TJ Sokol Čejkovice)

ČEJKOVICE – TJ Sokol Čejkovice pořádá v kalendářním roce vždy dvě stěžejní akce, a to únorový mezinárodní turnaj ve stolním tenisu a srpnový taktéž mezinárodně obsazený a vyhlášený turnaj v malé kopané.

O obě akce bývá zájem nejen v našem regionu, ale i za hranicemi Česka. Rádi na jih Moravy jezdí naši východní přátelé a mezi velké atrakce obou sportovních akcí patří klasicky špičkový hovězí guláš z kuchyně Jany Strmeňové, který nechyběl ani na 13. ročníku turnaje ve stolním tenisu. Pouze nebyl k mání tento gastronomický TOP pokrm loni na malé kopané, a to z technických důvodů, ale vše se již bohudík vrátilo do starých a dobře zajetých kolejí, což všichni přítomní kvitovali s velkou radostí.

Letos do čejkovické sokolovny zavítalo celkem dvacet sportovců včetně jedné ženy a opět sportovní kvality potvrdil sympatický manželský pár ze slovenské Nové Dubnice, který bral první a třetí místo, mezi ně se vměstnal domácí borec Stanislav Blaha. Loni se vítězem stal taktéž Slovák, Ján Klempa ze Závodu, který se ale pořadatelům omluvil, neboť z osobních důvodů nemohl do malebné obce na Hodonínsku přicestovat.

Jsme rádi, že jsme se opět mohli u nás v Čejkovicích sejít v dobré atmosféře a zahrát si oblíbený ping-pong. Jak bývá dobrým zvykem, přijeli znovu zástupci ze Slovenska, a to manželé Jurčekovi, kteří se dostali zaslouženě na stupně vítězů. Musím poděkovat sponzorům za hodnotné dary pro účastníky turnaje (pro vítěznou trojku to byly poháry a další zajímavé ceny), taktéž děkuji všem přítomným za letošní ročník a pevně věřím, že se tady u nás znovu za rok v podobném složení sejdeme. Současně bych chtěl za celou TJ Sokol Čejkovice popřát brzké uzdravení našemu místostarostovi Jarmilu Pazderkovi, který se nemohl zúčastnit tohoto klání ze zdravotních důvodů,“ řekl po vydařené akci webu ISLOVÁCKO.CZ jednatel TJ Sokol Čejkovice JAN STRMEŇ.

Pořadí nejlepších:

1/ – Ján Jurček (Nová Dubnica),

2/ – Stanislav Blaha (Čejkovice),

3/ – Janka Jurčeková (Nová Dubnica),

4/ – Vojtěch Petlák (Čejkovice).

(red.)