Zprávy

DRTIČI PŘEŽILI NA ZAČÁTKU TŘETÍ ČÁSTI SVOU KLINICKOU SMRT A PAK DUEL DVĚMA ZÁSAHY OTOČILI!

Úterý Leden 2, 2024
809

HODONÍN – Pokud se budeme bavit o druholigových týmech, které Hodonínu vyhovují, pak do této kategorie určitě patří Ďáblové z Nového Jičína. Ti s Hodonínem sehráli šest duelů s bilancí jedné výhry a pěti porážek při celkovém skóre 10:21 a právě tento celek ze severu Moravy přicestoval na jih Moravy k poslednímu souboji ve druhé hokejové lize ve starém roce 2023.

Lépe začali hosté, kteří vedli po první třetině 2:0. Drtiči se poprvé prosadili brankově až ve 33. minutě, kdy byl vyloučený domácí Matěj Mach, přesto hodonínský centr první lajny Dominik Luža dokázal pokořit hostujícího gólmana Filipa Hořejšího – 1:2.

Vlastní klinickou smrt dokázali ustát domácí hokejisté na začátku třetího dějství: nejprve po hrubce v domácí defenzivě v čase 40:37 nedal samostatný únik Viktor Konečný, v době, kdy hodonínská časomíra ukazovala čas 41:48 minuty se do brejku dostal na straně hostů Rostislav Olesz, ale ani on na gólmanovi Dominiku Pitákovi nevyzrál, navíc byl při akci domácím bekem Vojtěchem Riedlem faulován, takže Ďáblové dostali výhodu zahrávat trestné střílení, ovšem i při něm David Květoň proti brankáři Drtičů neuspěl! To domácí nakoplo, neboť ve 48. minutě po dorážce Petra Krejčího byl stav rázem vyrovnaný 2:2, aby o necelé dvě minuty vypukl velký gejzír radosti v řadách domácích, neboť střela domácího Vojtěcha Dobiáše se odrazila od brusle spoluhráče Matěje Macha – 3:2. Hosté sice mohutně protestovali, ale arbitři duelu branku uznali, neboť neshledali žádné porušení pravidel.

Čtyřicet sekund před závěrečnou sirénou si s nervy domácích fanoušků dokonale pohrál brankář Piták, který vyrobil neskutečnou minelu, ale hned v další sekundě svůj kiks napravil a touš vytěsnil na poslední chvíli mimo tři tyče své branky! Na facebooku Drtičů už se tato situace probírala s tím, že tento zákrok Pitáka bude možná aspirovat do TOP 5 nejlepších okamžiků této druholigové sezony.

V dresu Drtičů se naposledy představil Slovinský bek Luka Zorko, který odchází do rumunského týmu Dunarea Galati, poprvé se naopak ukázal na jihu Moravy ukrajinský útočník David Sibilevič (20 let), který hrál ve třetí lajně spolu s Jakubem Sajdlem a Erikem Hložánkem.

Hodonín si výhrou udržel třetí pozici v tabulce, a už ve STŘEDU 3. LEDNA 2024 ho čeká derby jihu Moravy na hodonínském kluzišti, kde domácí Drtiči hostí brněnskou Techniku. Ta měla v tomto kole volno, neboť její souboj v Havířově byl odložený. V Hodoníně se začíná druholigový hokej v Novém roce od 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 25. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Dominik Luža (Talafa, Dobiáš), 48. Petr Krejčí (Štědrý, Zorko), 50. Matěj Mach (Dobiáš, Sajdl) – 17. Rostislav Olesz (Hruška, Handl), 20. Dan Handl (Olesz, Škarka),

vyloučení: 7:3,

využití: 0:0,

v oslabení: 1:0,

střely na branku: 22:35,

řídili: Jiří Škach – Tomáš Kučera a Jaroslav Peluha,

sledovalo 1 243 fanoušků (!).

Do tohoto zápasu jsme nastoupili špatně, bylo tam hodně chyb, vůbec neplníme svoje věci! Do utkání jsme se nemohli dostat asi do poloviny zápasu, ale pak se to zlepšilo. Do třetí třetiny jsme to stáhli na tři pětky a řekli jsme si, že budeme chodit do brankáře, vše mu totiž vypadávalo, začneme napadat, nemáme totiž co ztratit. Pokadili jsme to v první části, musíme to napravit a doma poslední mač v roce 2023 vyhrát, s tím jsme do třetí třetiny šli. Pity (brankář Piták) nás podržel, ale asi poprvé v životě vím, co je infarkt! Pity má rozehrávku výbornou, to všichni víme, chtěl dát gól (hosté hráli v tom čase už bez gólmana v šesti hráčích!), ale bohužel mu to sjelo, to se ale stane, nikdo mu to nemůže vyčítat, ale zachránil si to sám,“ řekl nakonec spokojený kouč Drtičů pro klubový web ALEŠ BACHÁNEK.

Musím říct, že jsme dnes odehráli dobrý zápas. Jen je škoda, že jsme si z Hodonína neodvezli žádný bod! Hráli jsme dobře do obrany, mrzí nás však neproměněné šance, kterých bylo hodně a ty mohly zápas rozhodnout,“ prohlásil pro web hostujícího klubu hrající trenér Nového Jičína PETR KUBOŠ.