DOMÁCÍ FAVORIT BRAL TŘI BODY, HOSTÉ Z MILOTIC HERNĚ TOTÁLNĚ ZKLAMALI A DRŽÍ POSLEDNÍ PŘÍČKU!

Pondělí Květen 22, 2023
709
Tým mužů TJ Slavoj Rohatec. (Foto: zdroj – facebook TJ Slavoj Rohatec)

ROHATEC – O tomto nedělním souboji šly v regionu během týdne „zaručené zprávy“, že duel bude cinknutý, neboť domácí Slavoj body nepotřebuje a tak přijde vhod pro hosty z Milotic výpomoc. A jak už to tak někdy bývá, tak tyto prognózy sportovní veřejnosti se nenaplnily, neboť se rozhodovalo v tomto případě jen a pouze na zeleném pažitu, který byl po děšti nasáklý vodou a hráči se často dostávali díky tomuto terénu za smíchu fanoušků na hlavní tribuně až do komických situací. Takže vítáme, že se rozhodovalo o majitelích bodů na hrací ploše, nikoliv v zákulisí!

Do vedení šli domácí, když po centru Michala Konečného zacílil přesně rohatecký útočník Jaroslav Julian Bajko – 1:0. Po přestávce si hosté zřejmě uvědomili vážnost situace, ale šance, které si vypracovali, nedokázali bohužel zužitkovat. Přitom se nejednalo o nějaké náhodné možnosti, ale byly to věsměs TUTOVKY, borci z Milotic ale s nimi nakládali neskutečně naivně a tak po zápase odcházeli ze hřiště jako zpráskaní psi!

Milotice měly ve druhé půli jasné tutovky a z těch snad pro ilustraci vyberu alespoň následující tři: v 61. minutě měl gól na kopačce jako na zlatém podnosu Jindřich Nedvědický, ale ve vyložené šanci pálil daleko vedle, o osm minut později mohl hosty rozjásat Michal Bidmon, míč mu ale v rozhodující chvíli odebral pohotový gólman Martin Domanský a v 72. minutě „zabil“ další gólovku Michal Macháček, který nedokázal poslat balon ani do prázdné branky Slavoje. To jen dokazuje velkou neschopnost v koncovce na straně hostů.

Těm ještě nahrála 64. minuta, kdy po faulu hostující obrany na Jiřího Jüstela kopal sám atakovaný penaltu, ale při svém pokusu z bílého bodu nedokázal trefit ani branku!

ZAJÍMAVOST: zbývající tři góly z tohoto zápasu se vešly pouze do časového úseku mezi 89. – 90.+1 minutou!

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 23. KOLO

TJ SLAVOJ ROHATEC – FK MILOTICE 3:1 (1:0)

Góly: 29. Jaroslav Julian Bajko, 89. Filip Konečný, 90. vlastní Marka Mikésky po akci Filipa Vandy – 90.+1 Michal Macháček,

žluté karty: Radek Kundrata, Marek Mikéska (oba MIL.),

rozhodovali: Roman Kučera – Marek Kotýk a Martin Lazar,

250 diváků.

V tabulce ja nyní na poslední příčce (14.) tým z MILOTIC (23 zápasů – 18 bodů), 13. jsou KOHOUTOVICE (21 – 19), 12. VESELÍ NAD MORAVOU (23 – 20) a 11. VALTICE (22 – 26).

ROHATEC v dalším kole cestuje do Nikolčic (NE, 28. 5., od 17:30), MILOTICE doma hostí Vyškov B (NE, 28. 5., 16:30).

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Poslední tři zápasy nám nevyšly jak výsledkově, tak i herně. Chtěli jsme to zjednodušit a vyhrát i kvůli lidem, kteří sem na fotbal chodí. V prvním poločase to bylo z naší strany takové kostrbaté a nervózní po těch třech porážkách. Dali jsme branku, ale byly tam i další šance na zvýšení náskoku. Ve druhé půli jsme změnili rozestavení, bohužel jsme úplně přestali hrát a hosté mohli dát klidně 3 až 4 branky! Nedali, hrálo se sice nahoru dolů, ale bylo to neurovnané. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Říkám, že nikomu jsme nic nepustili a ani nebudeme pouštět, ať si to každý uhraje na hřišti. Nepustili jsme to minule Dubňanům (i přes porážku Rohatce v poměru 2:6 – pozn. webu), teď Miloticím a ani za 14 dní Veselí nad Moravou!“ říká rezolutně kouč Rohatce VIKTOR LINHART.

„Dneska je to strašná škoda, že jsme nevyužili ty šance ze druhého poločasu, které jsme měli. Zasloužili jsme si za druhou půli bodovat, ale hraje se na góly, bohužel. Nedali jsme šance a proto jsme prohráli 1:3. Každý si myslel, že to bude domluvené! Myslím si, že ještě zdaleka není o sestupujících rozhodnuto. Hrajeme ještě tři zápasy, z toho dvakrát doma, tak uvidíme,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ hodně zklamaný trenér Milotic MILAN BIDMON.