DO STŘELECKÉ LISTINY SE U FAVORITA Z KOZOJÍDEK ZAPSAL I GÓLMAN DAVID MARADA. NA VÝHRU SE ALE LÍDR 1. A TŘÍDY ZBYTEČNĚ NADŘEL!

Neděle Listopad 5, 2023
852
Na snímku je při pozápasovém rozhovoru střelec třetího gólu Kozojídek, profesně brankář David Marada. (Foto: zdroj – klub SK BRITTERM Kozojídky)

VALTICE – Předzápasové prognózy byly jasné jak facka: bude jen otázkou, o kolik si favorit z Veselska vylepší brankové skóre! Nakonec ale hosté pokořili obranu Valtic jen třikrát, když ještě v 86. minutě byl stav na světelné tabuli pouze 0:1.

Mezi střelce duelu se zapsal paradoxně i hostující gólman David Marada (32 let), který nastoupil na hrací plochu v 89. minutě a při prvním kontaktu s míček se brankově prosadil a zakončil tak trochu trápení vítězného týmu. Ten v posledních duelech jakoby „šlapal vodu“, přišla nečekaná zranění (Bohumil „BOB“ Vardan, Jakub Linek, Filip Zbytek), v minulém kole na hřišti Želešic při výhře hostů v poměru 2:0 hloupá červená karta pro útočníka Adama Polláka a tak si hráči, funkcionáři, ale i fanoušci Kozojídek oddechli, že je tady KONEČNĚ POLOČASOVÁ SEZONNÍ PAUZA! Kozojídky ji fakt už moc potřebovaly!

Přitom hosté začali souboj u posledního celku, který nemá na svém kontě ani bod (!!!) dobře, neboť po dvanácti minutách je dostal do vedení podařenou přízemní ranou ke vzdálenější tyči Tomáš Voříšek (0:1), to však bylo na dlouhé minuty vše. V desetiminutovce mezi 24. až 34. minutou měl na hlavě dva góly záložník vítězů Bohumil „BOB“ Vardan, ale ani jednou nebyl úspěšný, stejně jako ve 36. minutě střelec úvodní branky, který z malého vápna mířil vedle.

Domácí hráli evidentně zezadu, dopředu se vůbec netlačili, svoji hru postavili na důkladné defenzivě s cílem inkasovat co nejméně gólů. A nakonec se jim to i s notnou dávkou štěstí a sterilní koncovky Kozojídek podařilo, když po skončení mače si poznačili další tři inkasované góly na svém hodně pasívním brankovém kontě, které je po podzimu 7:82! Navíc je zajímavé, že Valtice poprvé v této – z jejich pohledu hodně nevydařené – sezoně inkasovaly méně než čtyři branky!

V souběžně hraném souboji v Dubňanech o druhý flek prohráli domácí Baníkovci s rohateckým Slavojem 1:3 (0:2), když góly dávali: 64. Lukáš Čerňan – 14. a 15. Marek Čech, 90.+2 Florin Lucian Tomele, žluté karty: 1:2, sledovalo 515 fanoušků!

V tabulce po podzimu jsou první SK BRITTERM KOZOJÍDKY (30 bodů, skóre 37:12), na druhém místě přezimuje TJ SLAVOJ ROHATEC (30, 31:14).

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – DOHRÁVANÉ 1. KOLO

* FK VALTICE – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 0:3 (0:1)

Branky: 12. a 87. Tomáš Voříšek, 90.+2 David Marada,

žlutá karta: Bohumil „BOB“ Vardan (KOZ.),

ČERVENÁ KARTA: Petr Doleček (VAL.) v 76. minutě za surovou hru, když na hrací plochu přišel v 55. minutě místo Petra Panovského,

střely na branku: 3:7,

mimo: 2:16,

rohy: 2:6,

sledovalo 69 diváků (více jak třetina byla z Kozojídek).

SESTAVA KOZOJÍDEK:

Lukáš Maňák – Martin Chytka, Vlastimil Klimek, Tomáš Páleník (46. Tomáš Kurečka) – Dominik Hodonský – Dominik Vlček, Bohumil „BOB“ Vardan, Jaroslav Zbytek, Libor Smištík – Nikola Hrbek, Tomáš Voříšek (89. David Marada).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Dnes musím kluky pochválit! Byl to takticky náš nejlepší zápas podzimu a na to, že přijel první tým celé soutěže, sehráli jsme velice dobré utkání. Drželi jsme dlouho výsledek 0:1, bohužel čtvrt hodiny před koncem jsme dostali červenou kartu, tudíž jsme trochu otevřeli hru a v samém závěru jsme dvakrát inkasovali. Dnes klukům nemám co vytknout. Sezona je jinak úplně v pr.eli! Klíčové bylo, že někteří hráči odešli, nepodařilo se nám tým vhodně doplnit a zranili se hráči ze základu. Šance na záchranu je vždy, pokud na jaře 2024 vyhrajeme všech třináct zápasů, zachráníme se (smích). Záchrana je nyní v teoretické rovině, ale my to nebalíme. Finanční závazky z kovidových dob se vyrovnaly, současný kádr nějak doplníme a uvidí se,“ řekl trenér Valtic ŠTĚPÁN KLEPÁČEK, který již druhý zápas po sobě musel pro zranění obou gólmanů jít mezi tři tyče!

K poslednímu utkání v tomto roce jsme jeli v takové personální nouzi, máme ČK a zraněné hráče, ten náš kádr je užší. Jeli jsme k soupeři, který dostává v této sezoně pravidelně gólové nálože s velkou pokorou a s cílem bodovat. Každý hráč, který nám chybí, nám chybí obrovsky. Vyhráli jsme sice nakonec 3:0, ale nebylo to tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. Nedařila se nám hra, kombinace, nechtělo se nám chodit do soubojů, pokulhávala nám střelba. Přitom jsme vedli po poločase 1:0, ale dalších 4 až 5 gólovek jsme nedali. Pokud bychom vedli po půlce 2:0 nebo 3:0, asi by soupeř „odešel“. Ta střelecká produktivita nám v poslední době odešla. Za vítězství jsem rád, náš výkon ale určitě nebyl v pořádku. A co se týká krátkého hodnocení půl sezony, tak kdyby mi někdo řekl v létě před startem tohoto ročníku, že povedeme tabulku, tak bych v prvenství asi nevěřil! Vím ale, že Kozojídky mají kvalitu, i když ten současný kádr máme trošku užší. Byly tam tedy někdy i obavy, abychom třeba necestovali k soupeři jen s 11 nebo 12 hráči. Vážím si toho, jak to kluci zvládli, ale budu i kritický, protože ne všechny věci jsou z naší strany v pořádku. Toto je ale spíše na straně hráčů, zda chceme vyhrávat nebo někam sklouznout, a hrát v nižších patrech tabulky. Posílení pro jarní část by bylo vhodné, to v klubu víme, takže si k tomu v zimní pauze musíme s vedením sednout a pak se uvidí,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Kozojídek RICHARD HROTEK.

Z naší strany vypadalo utkání překvapivě špatně. Čekali jsme, že to bude jednoznačnější výsledek. Dnes jsou ale hlavní body a ty jsme uhráli. Ta událost ze samotného závěru, kdy mě kouč poslal na hřiště s tím, ať držím čas, se ještě bude dlouho brát s úsměvem. Hned z prvního dotyku s míčem jsem dal gól, ale bez spoluhráčů na hřišti bych tu branku nedal. A co bude ten gól stát? Pokladník (Bohumil „BOB“ Vardan) už říkal, že hodně! Tak doufám, že mám v tomto již splněno (smích),“ prozradil střelec třetího gólu Kozojídek, jinak ale profesně brankář, DAVID MARADA.