Úterý Listopad 1, 2022
653
Momentka z regionálního fotbalu. (Foto: Jaroslav Kicl)

KOZOJÍDKY – V neděli před obědem si fotbalisté Kozojídek smlsli na dalším protivníkovi, když se jim postavil do cesty tým z hlavní obce Horňácka – Velká nad Veličkou. Ten řeší již nějaký čas obsazení trenéra, neboť tuto funkci zatím provizorně vykonává stále ještě hráč, 37letý Dušan Macko.

Velký domácí favorit bez větších těžkostí pokořil soka ze druhé poloviny tabulky, o čemž vypovídají nejlépe již čísla z prvního poločasu: střely na branku – 12:0, mimo – 2:3 a rohy – 3:0! Domácí borci ze dvou pokusů na branku Velké dali dva góly a po devíti minutách nebylo na Veselsku co řešit. Ve 32. minutě svítilo na časomíře 3:0, po obrátce se ještě mezi střelce domácího celku zapsali Bohumil Vardan a Martin Chytka. Hosté měli v podstatě jednu šanci, a to v 58. minutě, kdy po hrubici domácí obrany měl gól na kopačce Dominik Rybníkář, ale sám před gólmanem Davidem Maradou neuspěl.

Kozojídky tak mají skóre 46:10, což znamená, že na jeden zápas dávají borci kolem kouče Hrotka v průměru 3,8 branek!

1. B TŘÍDA – SKUPINA C, 13. KOLO

SK KOZOJÍDKY – TJ KORDÁRNA VELKÁ NAD VELIČKOU 5:0 (3:0)

Branky: 7. Robert Nekarda, 9. Lubomír Janík, 32. přímo z rohu Jaroslav Zbytek, 64. Bohumil Vardan, 90. Martin Chytka,

ŽK: Vlastimil Klimek – David Valášek,

rozhodovali: Petr Malík (Svatobořice-Mistřín) – Jakub Wencl a David Šidlo (oba z Brna),

150 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Dneska jsme byli velmi produktivní, když z prvních dvou střel na branku soupeře jsme dali dvě branky! Potom jsme však další dvě až tři šance nevyužili, zbytečně jsme situace tady přehrávali. Přesto jsme do kabiny odcházeli po bezpečném výsledku 3:0, který jsme ve druhé půli ještě navýšili. Jsou to nakonec povinné tři body, s výsledkem určitě spokojenost, ale i hra přes některé hluché pasáže byla solidní. Věřím, že zvládneme i nedělní souboj v Moravské Nové Vsi, a já tak budu s půl sezonou v Kozojídkách spokojený,“ hlásil po další jasné výhře trenér Kozojídek RICHARD HROTEK.

„My jsme sem jeli s tím, že Kozojídky jsou fotbalově někde jinde, což potvrdili už v prvním poločase, kdy nás suverénně přehráli. Ve druhé půli jsme byli prvních dvacet minut takovým vyrovnaným soupeřem, to domácí prostřídali. Na straně vítězů byla vidět kvalita, nemůžeme se s nimi rovnat. Mohli jsme prohrát i vyšším rozdílem, ale se hrou spokojený nejsem, moc jsme tady toho nepředvedli, herně máme určitě navíc! My musíme tu 1. B třídu udržet, ve Velké nad Veličkou je nějaká fotbalová tradice. Teď je tady obměna kádru, máme mladé hráče, takže si to musí postupně sednout. Já věřím v záchranu. V zimě potrénujeme a snad i posílíme, hledáme kouče k mužům, zatím jsme oslovili dva, takže uvidíme. Pokud stále hraji, tak se už nemůžu tolik soustředit jako trenér na hru samotnou a proto chceme, aby k nám před jarními odvetami přišel nový trenér,“ řekl hrající trenér Velké nad Veličkou DUŠAN MACKO.

„Dnes se není moc k tomu co vyjadřovat. Byla to úplně jasná záležitost, máme tři body, dali jsme pět gólů! Tým šlape na sto procent, všichni jdeme za jediným cílem, a tím je postup do 1. A třídy. Osobnosti týmu? Tady je jich několik, třeba Adam Pollák, „BOB“ Bohumil Vardan a široko daleko na této úrovni asi nejstarší hráč, 45letý Robert Nekarda. Po odchodu střelce Tomáše Ťoka v létě do Rakouska k nám přišlo šest kvalitních hráčů, takže o ty jeho branky se u nás nyní dělí hned několik borců dohromady, takže tady problém nevidím,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kapitán Kozojídek VLASTIMIL KLIMEK řečený HERY.