DALŠÍ VÝHRA NAFTAŘŮ – ZE TŘECH ZÁPASŮ MAJÍ SKÓRE 13:1!

Pátek Červenec 22, 2022
697
Hodonínští fotbalisté (pruhované dresy) jsou v plné přípravě. (Foto: Jaroslav Kolísek)

REGION – Ve třetím přípravném utkání letošní letní přípravy Hodonín znovu mile překvapil, když ve středu na hřišti ve Zbýšově pokořil po zásluze druholigistu z Vyškova 3:1, i když od desáté minuty prohrával 0:1. Hodonín má tak zatím vysoce aktivní skóre – výhry s Blanskem 7:0, v Beluši 3:0 a teď ve Zbýšově s Vyškovem 3:1!

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL

MFK VYŠKOV – FK HODONÍN 1:3 (1:0)

Branky: 10. Barnabáš Lacík – 51. a 87. Patrik Švantner, 68. Tomáš Langer.

„Domácí“ sice brzy vedli 1:0, ovšem v dalším průběhu tahali za kratší konec provazu a nečekaně padli s nováčkem 3. ligy! Ten po hráčském přeskupení a výměn v kádru ve druhém poločase tuto část zápasu jasně ovládl (a ne jenom střelecky, ale i herně), což potvrdili i domácí funkcionáři, když konstatovali, že Hodonín měl ve druhé půli více šancí než na ty tři góly, které po obrátce zaznamenal.

„Byl to těžký druholigový soupeř, který vstřelil brzký gól a v úvodu měl více ze hry. My jsme se chvíli tak trochu hledali, takový zápas nehrajete přece každý den a postupem času, tak někdy kolem 25 minuty, jsme jejich tempo začali zachytávat. Po vystřídání si to ve druhé půli lépe sedlo, byli jsme agresivní, fotbalovější a dovolím si tvrdit, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Všechny branky jsme dali po vypracovaných kombinačních akcích – první dva góly hlavou, třetí pak byl z kopačky Langera, který spolu s Patrikem Švantnerem patřili k naším nejlepším hráčům! Zůstávám naprosto klidný, to samé chci přenést na hráče a když tak budeme pracovat i v dalším období, věřím tomu, že se to bude zvedat. Chceme být úspěšní, proto fotbal děláme, do každého dalšího zápasu, ať už v rámci přípravy či mistráku, půjdeme vždy s pokorou a pokud snad i prohrajeme, tak to budeme brát sportovně, protože ke sportu patří výhry i porážky.

Ještě máme někoho v hledáčku, neboť „jen“ třetiligový Hodonín je stále v rámci Česka zajímavou fotbalovou adresou, ale zatím věřím stávajícímu kádru a myslím si, že kluci nás nezklamou,“ myslí si kouč Hodonína PAVOL ŠVANTNER.

POZVÁNKA:

Naftaři z Hodonína se poprvé představí v letošní letní přípravě svým fanouškům, a to v SOBOTU 23. ČERVENCE 2022, kdy na stadionu U Červených domků přivítají účastníka MSFL – 1.FC SLOVÁCKO B z Uherského Hradiště. Výkop je v 10:30 hodin!