Sport

DALŠÍ ŠIPKAŘSKÝ TURNAJ V ŠARDICÍCH ZAZNAMENAL REKORDNÍ ÚČAST – PŘIŠLO 32 HRÁČŮ!

Sobota Listopad 18, 2023
1528
Na snímku ze šipkařského turnaje v Šardicích jsou zleva hlavní pořadatel Adam Gavlík, druhý borec z klání Milan Šafařík, vítěz Jan Darmovzal a třetí nejlepší hráč v šipkách ze druhé listopadové soboty Martin Riedl. (Foto: pořadatelé z TIPSPORT baru Šardice)

ŠARDICE -Další šipkařský turnaj s ocelovými hroty, který se konal minulou sobotu, a to 11. listopadu v Šardicích, bývalé hornické obci Hodonínska, stížili trošku místní pořadatelé tím, že účastníkům místo klasické 501 D-out přidali i D-in, což znamená, aby se hráčům mohly počítat body musí nejdříve trefit libovolný dvojnásobek.

Mám za pořadatele velkou radost, neboť na tento turnaj k nám přišlo maximální počet 32 hráčů, což je u nás jednoznačně rekord pro turnaje v jednotlivcích! Na tomto turnaji padly hned tři stoosmdesátky, ale na počet hráčů si myslím, že měl být daleko větší počet těchto nahozů. Tím ale samozřejmě nechci nijak snižovat úroveň našich účastníků, neboť já osobně moc zápasů jako zapisovatel a obsluha v jedné osobě jsem neviděl, ale byl jsem třeba svědkem, jak Aleš Brázda ze Šardic dokázal porazit Radka Mikesku z Domanina, což je hráč, který byl minulý turnaj na stupních vítězů. Na tomto vydařeném klání byl naším nejmladším šipkařem teprve třináctiletý Lukáš Rychlý z Dubňan, který mezi dospělými předvedl obdivuhodný výkon: dokázal porazit dva své soupeře a umístil se tak na šestnáctém místě! O první místo se utkali Milan Šafařík z Břeclavi a Jan Darmovzal z Rakvic, když první nakonec skončil Darmovzal, ale nebylo to bez pověstné ztráty kytičky, jak se říká. Šafařík šel do finále z druhé strany pavouka nebo-li B skupiny, tudíž musel soupeře z Rakvic porazit dvakrát. V úvodním souboji vyhrál 2:1, ovšem ve druhém duelu se více zkoncentroval Darmovzal a vyhrál 2:0 s velkým bodovým náskokem. Třetí byl Martin Riedl z Hovoran a čtvrtý Mirek Novák z Hodonína,“ zhodnotil pro web ISLOVÁCKO.CZ jednodenní turnaj hlavní pořadatel a majitel TIPSPORT BARU v Šardicích ADAM GAVLÍK.

Nejbližší turnaj se bude v oblíbeném šardickém baru konat na Štěpána, tedy 26. prosince 2023, a to v kategorii dvojic.