Revue

Co je pro vás v životě nejdůležitější a proč?

Středa Únor 2, 2022
846

Kamil Horňáček, obchodně technický zástupce, Strážnice

Tak to je jednoduché – ZDRAVÍ! Nic cennějšího nemáme a spousta lidí si toto uvědomí, až je pozdě. A to nejhorší uvědomění je v okamžiku ztráty někoho blízkého, tak jako mně nedávno odešla z mého života maminka, z minuty na minutu, beze slova rozloučení a poděkování za vše, které by ona ještě dokázala vnímat. Neméně důležité jsou ty okamžiky, kdy vidím štěstí v očích mojí dcerky Kačenky a mojí manželky Martiny. Trávíme spolu spoustu společného času a je nám báječně.

 

Zdeněk Novotný, technik, Vacenovice

Samozřejmě, že já mám na prvním místě zdraví a štěstí nejenom u mě, ale i u mých nejbližších. Důležité je také přistupovat k životu s nadhledem a optimismem. Na konci zdůrazním asi to nejdůležitější – zdravý rozum, protože se mně zdá, že ho v této době začíná být mezi lidmi kritický nedostatek!

 

Jarmila Hrušková, exstarostka, Blatnička

Zdraví, láskyplný partnerský vztah a povolání, které je současně koníčkem. Bez těchto tří atributů nelze prožít smysluplný život. A já přidávám ještě víru, která mně pomáhá zvládnout v životě ty svízelné situace.

 

Zdeněk Novák, majitel autodopravy, Radějov

Podle mě je v životě nejdůležitější spokojenost pro všechny žijící. Tím myslím postoj lidi k okolí, k lidem, přírodě a všem bytostem okolo nás.  Žijeme pro to, abychom dávali i dostávali, pomáhali si a také si ten krátký čas na této zemi dokázali užit a prožít jej tak, aby po nás taky něco pozitivního i zůstalo. Od někoho materiální hodnoty (obrazy, stavby, výrobky), od jiných zase třeba rady, lékařské i jiné umění v podobě hudby, pomoci lidem, cokoliv, co zlepší tento svět. Prostě se dívat dopředu pozitivně, i když je to, mám pocit, čím dál těžší. Bohužel i díky politice a médiím.

 

Libunka Zajícová, pojišťovací poradce, Suchov-Suchovské Mlýny

Být obklopen rodinou, dobrými lidmi. Také je důležité mít v životě nějaký cíl či cíle. K jejich splnění vede cesta, která je propletena různými překážkami, výzvami. Na této cestě životem je rovněž důležité být zdravý a zůstat sám sebou.

 

Martin Bílek, muzikant, pedagog, Skoronice

Pro mě je v životě nejdůležitější jít za svým snem. V mém případě je to hudba. Věřit a držet směr. Neúnavně a přes všechny překážky následovat ty touhy, které mě v noci nenechají spát. Pak mě totiž každý malinký krůček a každá překonaná překážka naplní obrovskou radostí.

 

Bohuna Mikulicová, seniorka, Hodonín

Asi nebudu zrovna originální, když řeknu, že je to zdraví. Protože jen zdravý člověk může dosáhnout dalších věcí, které jsou pro něj důležité. Pro mne je to možnost pracovat, mít hezké vztahy s přáteli, cestovat a vůbec, mít radost ze života. I když přiznávám, že udržet si entuziasmus je poslední dobou čím dál těžší.

 

Petr Přikryl, výtvarník, Hodonín

Být a zůstat zdravý v této covidové době je nejhlavnější. Ostatní věci se zvládají jinak mnohem líp.

 

Adam Procházka, ředitel kulturního domu, Kyjov

Důležitý je pro mě klid, pohoda, vyrovnanost, zdraví a rodina. Dále bych jmenoval naplnění vyšších potřeb, jako je například kulturní vyžití, cestovaní a kvalitní gastronomie.

 

Bohumila Měsíčková, marketingový specialista, Svatobořice-Mistřín

Důležitých věcí v životě člověka je více a všechny odpovědi v této anketě budou správně. Pro mě je nejdůležitější být dobrým člověkem a prožít život tak, abych se za něj jednou nemusela stydět. Být prospěšná svému okolí, vytvořit rodině láskyplný domov, nežít stylem „po mně potopa,“ protože na každém z nás záleží, aby byl svět hezčí.

 

Ivan Urbánek, herec na volné noze, chalupář, Javorník

Nejdůležitější je teď zůstat pozitivní a nebýt negativní. To nepřináší nikdy nic dobrého. Ale dá to práci. Tak na zdraví!

 

Martin Krug, ředitel zoologické zahrady, Hodonín

Nedokážu si představit, že bych neřekl, že na prvním místě je to rodina, děti a především moje manželka Zlatka, která je mi oporou už několik let. V té samé větě ale musím dodat, že mi jde o to, abych žil a pracoval tak, abych se až budu jednou skládat účet před nejvyšším, nemusel za sebe stydět. A na odlehčenou bych doplnil, že věkem se mění i priority, o které nám jde a já nejsem výjimkou. Tedy to vše proto, že jsem srdcař a do všeho do čeho se pouštím, myšleno ne jenom pracovně, by mělo mít hlubší význam a přínos pro společnost, lidi kolem mě, význam a především smysl. Jeden z mnoha citátů a zároveň mé vyjádření na celou otázku zní: „Je zcela zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme.“

 

                                                                       Připravil: Tonda Vrba

Štítky:

rozhovor