CENNÝ BODOVÝ ZISK NA STRANĚ DRTIČŮ ZE SLEZSKA!

Úterý Únor 27, 2024
568
Hodonínským Drtičům (černé dresy) patří 4 kola před koncem základní části v tabulce čtvrté místo. (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Hodonínští hokejisté cestovali v sobotu za soupeřem do Krnova, kde v místní Krystal aréně hrávají svá domácí utkání Slezané z Opavy. Hosté opět mohli postavit jen tři kompletní lajny, přesto ukázali velké a bojovné srdíčko. Sice prohrávali na začátku třetího dějství 1:3, přesto hokejové zbraně nesložili a nakonec zápas dovedli do prodloužení. Hosté potřebovali na branky s pořadovým číslem 2 a 3 pouhých 149 sekund!

V něm se po vyhraném buly a přesilovce Slezanů rozhodla domácí lavička zariskovat, stáhla ze hry gólmana Marka Slíže, ale tento tah Opavě nevyšel. K puku se totiž dostal hostující centr Dominik Luža, našel kolegu z útoku Erika Hložánka, který věděl, co má s černou pryží v tomto okamžiku udělat. Z poloviny kluziště se vůbec nerozpakoval a puk v pohodě poslal do opuštěné opavské svatyně – 3:4!

Drtiči si výhrou v prodloužení pojistili čtvrté místo druholigové tabulky, nyní mají 63 bodů, tedy o čtyři více než pátý Nový Jičín. Do konce základní části zbývá sehrát ještě čtyři duely – Hodonín hraje dvakrát doma (Vyškov, Šumperk), dvakrát cestuje na led protivníka – Žďár nad Sázavou a Valašské Meziříčí.

POZVÁNKA:

V dalším kole se Hodonín představí svým věrným fanouškům, a to v souboji s Vyškovem. Ten ve 40. kole padl na ledě Valašského Meziříčí po porážce 4:6, třetiny byly 2:2, 0:1 a 2:3. Derby jihu Moravy se hraje v Hodoníně ve středu 28. února, první buly bude vhozeno v 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 40. KOLO

* HC SLEZAN OPAVA – SHKM BANÍK HODONÍN 3:4 PO PRODLOUŽENÍ (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)

Góly a nahrávky: 23. Andrej Adamec (Rousek, Káňa), 36. Tomáš Rousek (Ludvík, Káňa), 41. Tomáš Rousek (Lehotský, Kryštof Stuchlík) – 7. Denis Zaychik (Sajdl, Luža), 48. Libor Stuchlík (Luža, Hložánek), 50. Erik Hložánek (Sajdl, Sedláček), 61. Erik Hložánek (Luža),

vyloučení: 7:5, navíc v 60. minutě domácí Tomáš Káňa 10 minut + OK,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 47:31,

řídili: Hranoš – Gančarčík a Klimek,

304 diváků.

„Dnes jsem nejnaštvanější, jaký jsem za celou tuto sezonu byl! Už od první minuty jsme hráli lehkovážně a špatně, na ledě jsme si absolutně neplnili své povinnosti. Do klína nám pak spadlo vedení 3:1 a místo toho, abychom hráli na brejky, tak jsme ze dvou brejků inkasovali my. Celou sezonu nás zdobí týmová a disciplinovaná hra, ale dneska jsme si mysleli, že jsme mistři světa a někteří hráči obzvlášť. V prodloužení jsme to zkoušeli bez brankáře, protože soupeř by pak měl dvě minuty přesilovku a asi by to taky poslali bez brankáře do pěti na tři, což je téměř jistý gól, proto jsme zvolili tohle riziko. Vyhrát jsme si nezasloužili, ale přesto jsme si mohli pojistit třetí místo a mít v posledních kolech klid. Takhle to bude boj až do konce, navíc teď hrajeme ve Valašském Meziříčí, který bojuje o záchranu,“ řekl opavskému webu kouč Slezanů PAVEL ZDRÁHAL.

„V první řadě bych chtěl moc pochválit všechny kluky, protože zápas naprosto skvěle odbojovali! Už třetí zápas to táhneme jen na tři lajny a bylo vidět, že ty síly už prostě nejsou, ale odhodláním a morálkou borci zápas výborně zvládli. Ani za stavu 3:1 pro domácí se nepoložili a celý zápas šlapali a bojovali, co to jen šlo,“ hlásil webu Drtičů kouč Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.