Zprávy

Ztracený senior zkolaboval v Radějovské oboře. Našel ho služební pes Majk

Sobota Srpen 24, 2019
747
Zkolabovaného seniora našel policejní pes Majk

Strážnicko – Už druhý úspěšný případ stejného služebního psa Majka zaznamenali během krátké doby hodonínští policisté. Ti totiž od svých slovenských kolegů přijali před pár dny oznámení, že pohřešují seniora, který odešel z místa bydliště a nepodával o sobě žádné zprávy. „Protože jsme hraničním okresem, tak byl předpoklad, že by se mohl pohybovat i na území ČR. Skutečně jsme v sobotu odpoledne přijali oznámení, že měl být viděn u vodní nádrže Mlýnky na Strážnicku. Přálo nám štěstí v tom, že policista v době svého volna byl na houbách a našel batoh hledaného seniora,“ popsal další příběh se šťastným koncem policejní mluvčí z Hodonína Petr Zámečník.

K nálezu pak vyjela hlídka strážnických policistů a přizvali si také psovoda se služebním psem. „Ten zachytil stopu a policisty vedl do Radějovské obory, kde propátrával rozlehlý lesní prostor. Kolem sedmé hodiny večer služební pes Majk našel v hustém porostu ztraceného seniora ležícího na zádech bez hnutí. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a byl na pokraji vysílení. Po nálezu okamžitě policisté poskytli první pomoc a po malé chvíli s nimi senior navázal alespoň oční kontakt,“ přiblížil policejní mluvčí.

Protože k nálezu došlo kousek za státní hranicí ČR – SR, policisté na místo přivolali slovenské policisty a slovenskou rychlou záchrannou pomoc a seniora jim předali. Služební pes Majk i jeho psovod zaslouží obrovskou pochvalu, nedávno totiž vyhledal ztracenou holčičku v Hodoníně, která se našla ve sklepě.