ZŘEJMĚ NEJLEPŠÍ VÝKON TÝMU Z PODLUŽÍ ZA POSLEDNÍ ROKY. U VÍTĚZŮ VYČNÍVAL TŘÍGÓLOVÝ ZÁLOŽNÍK PAVEL „BARY“ BAŘINA!

Pondělí Září 4, 2023
1116
Kapitán Radějova Petr Šmach v oblíčení tří hráčů Starého Poddvorova. Ze sobotní Okresní ligy – Radějov versus Starý Poddvorov. (Foto: Marie Svejkovská)

RADĚJOV – V Radějově nastoupily dva týmy ze druhé poloviny tabulky, přičemž před utkáním měly oba celky na svém kontě jen jediný bod, takže se hrálo v podstatě o šest mistrovských bodů!

Zápas se hrál na přání domácích již v sobotu, neboť jejich záložník Michal Bačík se na sobotní svíci loučil se svobodou. Za ženu si bere slečnu Veroniku Hudečkovou z Petrova.

Vrátím se k titulku tohoto článku, neboť výkon celku z Podluží byl na Veselsku excelentní. Skvěle zahrál především záložník Pavel „BARY“ Bařina, který dal úvodní tři branky vítězů a byl v tomto duelu prostě k neudržení. Už v 16. minutě se prezentoval chytrou technickou střelou, když míč cíleně poslal do míst, kam už neměl šanci brankář Vladimír Heleši zasáhnout – 0:1. O minutu později mohl vedení hostů navýšit Richard Gebauer, ale v brejku na domácí svatyni si počínal hodně neobratně, takže skóre se neměnilo! Ve 27. minutě zamířil střelecky nabuzený Bařina jen do pravé tyče a v té samé minutě po rohu číslo jedna mířil po hlavičce jen do břevna hostující Lukáš Kašík. Domácí byli hrou hostů evidentně zaskočeni, nebyli schopni si přihrát mezi sebou alespoň dva balony a působili směrem dopředu hodně bezradně. Přesto po jediné vážnější akci dokázali skórovat, když po centru zprava se důrazem prosadil přes svého hlídače Ivana Irše kapitán Petr Šmach – 1:1.

Po přestávce Kašík po 28 sekundách poslal na zteč kolegu ze zálohy, Bařinu, který utekl Dušanu Helískovi, aby kolem gólmana poslal kulatý nesmysl ke vzdálenější tyči do sítě – 1:2. Tento gól hosty nabudil, a když přečkali trestný kop z kopačky Šmacha, který v 56. minutě mířil do spojnice břevna a tyče, opět začali mít navrch. O dvě minuty později našel Ondřej Vacenovský Bařinu, který prokázal skvělý cit a přesnost v koncovce (1:3) a když v 65. minutě dal čtvrtý gól hostů Zbyněk Kršek, začali již přítomní fandové z Podluží (a že jich nebylo v Radějově zrovna málo!) tušit, že z tohoto zápasu si jejich boys odnesou první výhru v této sezoně. Tu přikrášlil ještě deset minut před koncem střídající Jan Tisar – 1:5.

DOMÁCÍ herně své příznivce evidentně zklamali, tak se určitě o důležité body do tabulky nehraje. V klubu na Veselsku tak mají do příštích dnů a týdnů o čem přemýšlet!

HOSTÉ ukázali, že snad ten fotbal nezapomněli hrát. Byl to od nich vysoce kvalitní a kolektivní výkon, podpořený častou střelou a co bylo důležité, hned pět pokusů z 11 na branku soupeře bylo gólových, což je velmi solidní procento úspěšnosti – v tomto případě 45,45%!

POZVÁNKA NA PŘÍŠTÍ KOLO:

RADĚJOV se utká doma s veselským KENem – hraje se v NE, 10. září, od 15 hodin, v ten samý den, ale až od 16:30 hodin, nastoupí doma na místním Marakaná STARÝ PODDVOROV proti týmu z Petrova!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 5. KOLO

* TJ SOKOL RADĚJOV – TJ STARÝ PODDVOROV 1:5 (1:1)

Góly: 34. Petr Šmach – 16., 46. a 58. Pavel „BARY“ Bařina, 65. Zbyněk Kršek, 80. Jan Tisar,

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Čekali jsme, že to bude od nás lepší výkon! Soupeř proměňoval šance, my ale ne. Hosté nás přehrávali, nám chybělo pět hráčů ze základní sestavy a i proto nastoupili dva hráči, kterým je více než 40 roků – 43letí Roman Jurnikl s Ondřejem Šebestou. V kabině jsem vypsal pro hráče prémii, že po podzimu budeme mít alespoň 25 bodů, to stále platí, i když máme zatím jen jeden bod,“ řekl kouč Radějova MAREK JURNIKL, který přišel k týmu od začátku tohoto ročníku.

„Konečně jsme vyhráli za tři body, což bylo potřeba se odlepit ze suterénu tabulky. V minulých zápasech jsme měli možná trochu smůlu. Doufám, že se už nastartujeme a k těm gólům? Měl jsem dost prostoru, dostával jsem se k zakončení, navíc ještě v první půli jsem trefil tyč. Ta nejdůležitější branka byla asi ta na 2:1 z našeho pohledu, kdy mě skvěle našel Kaša (Lukáš Kašík). Jsem rád, že jsme ho přemluvili ať opráší kopačky a jde nám pomoct, na hřišti byl Kaša hodně cítit. Teď je třeba to potvrdit doma s Petrovem. Jinak jsem pokladník, takže za hattrick je sazba 100 Kč, k tomu ještě přinesu do kabiny flašku něčeho tekutého,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ náramně spokojený kanonýr Starého Poddvorova PAVEL „BARY“ BAŘINA.