Sport

ŽENY Z KLUBU TANGO HODONÍN SE RADUJÍ Z PRVNÍ LIGOVÉ VÝHRY V TOMTO ROČNÍKU!

Pondělí Leden 8, 2024
637
Na snímku je futsalové ligové družstvo žen FC TANGO Hodonín. (Foto: zdroj – klub FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Až do pátého kola čekaly futsalistky z klubu FC TANGO Hodonín na pocit, jak chutná ligová výhra. Na ni dosáhla děvčata z okresního města jihu Moravy v sobotu na ostravské palubovce, kde nejprve Hodonín získal bod za plichtu 1:1 s Chlebičovem, aby krátce po obědě naplno zabojoval v souboji s domácím Baníkem Ostrava po výsledku 2:1!

FUTSAL, ŽENY – 1. LIGA, 5. KOLO

ZÁPASY TÝMU FC TANGO HODONÍN

1. UTKÁNÍ

* TEQUILKY CHLEBIČOV – FC TANGO HODONÍN 1:1 (0:0)

Branky a nahrávky: 35. Hana Maiwaelderová (Stanjurová) – 35. Tereza Kubicová,

ŽK: Bibiana Ninczová – 0,

řídili: Tomáš Markovský a Patrik Smetana,

delegát Jan Molík,

30 diváků.

Do Ostravy přijel zcela jiný tým z Hodonína. Byl to fakt velký herní rozdíl v projevu a vůli něco na palubovce ukázat, a i proto se z krajského města severní Moravy odjíždělo v sobotních odpoledních hodinách s pocitem dobře vykonané práce! To je dobré zjištění a předpoklad, že snad už konečně půjdou výkony děvčat z hodonínského TANGA jen nahoru. Navíc se konečně TANGO odlepilo ze samého dna ligové tabulky, kam nyní spadl tým Technika Praha, jenž získal 3 body. Na předposlední (9.) pozici se teď nachází ostravský Baník (4 body), osmé je TANGO, které získalo doposud 5 ligových bodů.

„Hráli jsme fakt dobře, po Novém roce to vzaly holky za ten správný konec! Za stavu 0:0 nás poškodil arbitr Tomáš Markovský, který nepochopitelně přerušil samostatný únik naší Terezy Kubicové (mimochodem 1. ledna 2024 slavila své 27. narozeniny, ke kterým ji přeje vše nejlepší celý klub FC TANGO Hodonín!), to byla velká šance na první gól v brance Chlebičova. Chlebičov šel do vedení po takové ušmudlané střele, navíc tečované, do vedení 1:0, ovšem v té samé minutě srovnala po střele z deseti metrů právě Tereza Kubicová. Jsem přesvědčený, že v tomto souboji jsme dva body ztratili, neboť jsme minimálně 4 až 5 tutovek nedali, měli jsme určitě na výhru,“ hlásil den po pátém turnaji žen do telefonu vedoucí týmu žen z Hodonína MIROSLAV „BARY“ BARTYZAL.

2. UTKÁNÍ

* FC BANÍK OSTRAVA – FC TANGO HODONÍN 1:2 (1:1)

Góly a nahrávky: 5. Vanesa Pagáčová (Voldánová) – 1. Pavlína Horáková (Kubicová), 36. Tereza Kubicová (Chrenková),

bez ŽK,

rozhodovali: Marek Klečacký a Tomáš Markovský,

delegát Jan Molík,

51 fanoušků.

Konečně první výhra v tomto futsalovém ročníku! Doufejme, že holky z Hodonína se tak dobře naladily na šesté kolo, ve kterém se představí ve sportovní hale v pražském Edenu, a to v sobotu 13. ledna. Jihomoravanky si to rozdají s pražskou Slavií (výkop je v 10 hodin) a s Technikou Praha (od 12:10 hodin).

„Tady mělo být naše vítězství daleko výraznější, ale znovu jsme nedávali jasné tutovky. To je naše velká bolest, která nás bohužel stále pronásleduje. Za stavu 1:0 měla gólovku Mirka Chrenková, stejně si počínala i za našeho vedení 2:1 po přestávce. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale musím pochválit naši brankářku Silvii Aujeskou, která se prezentovala ve druhém poločase několika skvělými zákroky a TANGO v této fázi zápasu podržela,“ řekl spokojený funkcionář hodonínského TANGA MIROSLAV „BARY“ BARTYZAL.

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:

Silvie Aujeská – Julie Novotná, Zdenka Hladká, Sabina Pavková, Tereza Kubicová, Kateřina Ivičičová, Ivona Aujeská, Klára Horáčková, Miroslava Chrenková, Pavlína Horáková. Trenér Michal Brovják, který poslední den minulého roku oslavil své 36. narozeniny. Dodatečně mu k tomuto výročí přeje celý klub včetně ligových hráček TANGA VŠE NEJLEPŠÍ, HLAVNĚ ALE HODNĚ ZDRAVÍ A OSOBNÍ POHODY!

Další výsledky z ostravské sobotní palubovky:

Baník Ostrava – Nástěnky Brno 2:4 (1:2), Chlebičov – Nástěnky Brno 2:3 (1:3).

O den později, v neděli 7. ledna, se 5. ligové kolo žen dohrávalo ve SH Pod Juliskou v Praze 6 s těmito výsledky:

Technika Praha – DFK Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0), SK Slavia Praha – AC Gamaspol Jeseník 4:3 (0:2), Slavia Praha – Bohemians 1905 2:3 (1:2), Technika Praha – Jeseník 1:5 (0:4) a Slavia Praha – Technika Praha 3:1 (1:0).

(red.)

Štítky:

sport