Zprávy

ZATÍM BEZ BODOVÉHO ZISKU, ALE MÁME ODEHRÁNO JEN DVA ZÁPASY!

Úterý Říjen 4, 2022
445
Momentka z utkání SHKM Hodonín – Bobři Valašské Meziříčí (2:5). (Foto: web klubu SHKM Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Nováček 2. hokejové ligy má na svém kontě po dvou zápasech nulu, nicméně jsme jen na začátku. Samozřejmě, že se na úvod sezony očekával nějaký ten bodík, ale dva domácí duely Baníkovců jasně deklarovaly, že druhá liga má zcela jiné parametry než soutěž o stupínek níž, tedy Krajská liga jihu Moravy a Zlína, kde Hodonín ještě v minulé sezoně hrál.

Je třeba ale také přiznat, že sok z Valašska byl na zápas skvěle připravený, domácí přehrával v osobních soubojích a v těch, co se odehrávaly u mantinelu, kde Bobři plně využívali výškovou a fyzickou přednost.

Nedělal bych zatím ze dvou zápasů nějaké větší závěry, nicméně se ukazuje, že ne každý hráč ze současného kádru Baníkovců na samotnou soutěž bude mít, ovšem na druhou stranu určitě dobře ví sportovní vedení hodonínského klubu, že přestupní termín je do ledna 2023!

Jak často kolem sebe slyším, že peníze jsou v této době až na druhém místě, tak musím zmínit i fakt, že klub z Valašska dostává od města na činnost více jak 7 milionů korun na sezonu, to v Hodoníně se pumpuje do oblíbeného hokeje jen něco kolem jednoho milionu korun českých, a to je hodně diametrální rozdíl!

Domácí prohrávali stejně jako v prvním domácím vystoupení 0:2, zkušeným Pešem se ale dokázali do duelu vrátit, ovšem tři góly ve druhém dějství v hodonínské svatyni definitivně daly razítko pro majitele tří druholigových bodů. V brance Hodonína začal 20letý Ondřej Dolíška, kterého po inkasované čtvrté brance ve 27. minutě nahradil 23letý Martin Holík, aby ve zbytku souboje inkasoval pouze jednou, a to ve 32. minutě z hokejky Andrise.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 3. KOLO
SHKM BANÍK HODONÍN – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly a nahrávky: 14. Petr Peš (Šmach), 51. Robin Medek (Charvát, Kališ) – 11. Tomáš Holiš (Vavřík), 11. Stanislav Báchor (Liss), 22. David Kozubík (Báchor, Vávra), 27. David Kozubík (Pětník, Báchor), 32. Tomáš Andris (Křivohlávek, Holiš),
vyloučení: 2:6,
využití: 1:0,
v oslabení: 0:0,
střely na branku: 37:29,
rozhodovali: Čech – Jurčík a Peluha,
741 diváků.
ŘEKLI PO ZÁPASE
„Selhali jsme v první části. Nedařilo se nám téměř vůbec nic, lidově řečeno jsme to prospali a ten tlak přišel už příliš pozdě, soupeř si to pohlídal! V první polovině nás předčil v nasazení, soupeř byl téměř u každého kotouče rychlejší, důraznější v osobních soubojích, před oběma brankami dominoval, my jsme v podstatě neexistovali. Když jsme se přece jenom do útočného pásma Valachů dostali, chyběl nám tam před brankou hráč, který by se nechal lidově řečeno osekat a odvedl by tu černou práci,“ řekl po souboji pro web hodonínského klubu kouč domácích RADKO KŘIVINKA.
„Na ten zápas jsme se celý týden díky volnému losu připravovali. Taktika byla jasná – co nejvíce napadat hodonínské beky, protože si myslím, že Hodonín je lepší v útoku než v obraně. Dařilo se nám to, dali jsme dva góly. Zkomplikovali jsme si to ale zbytečnými vyloučeními, domácí se trochu dostali do zápasu po snížení na 1:2. Dnes jsme hráli na čtyři lajny, kluci byli odpočatí a ukázali, že mohou hrát s kýmkoliv,“ zhodnotil vítězný zápas kouč hostů LUKÁŠ PLŠEK.
HODONÍN TEĎ HRAJE DVA ZÁPASY VENKU (Havlíčkův Brod a Nový Jičín), DOMA SE PŘEDSTAVÍ SVÝM FANOUŠKŮM VE STŘEDU 12. ŘÍJNA 2022 V ZÁPASE S VELKÝM MEZIŘÍČÍM. PRVNÍ BULY BUDE VHOZENO V 18 HODIN!
(red.)

Štítky:

sport