
RATÍŠKOVICE – Domácí chtěli svým fanouškům dokázat, že výpadek z minulého kola na hřišti Líšňě B (porážka 1:6) byl jen dílem náhody a proto se od prvních minut s chutí pustili do protivníka z krajského města jihu Moravy. Ten inkasoval již po necelých dvou minutách, kdy Tomáš Kundrata našel spoluhráče Davida Marciána, jenž technickým lobem zaskočil zkušeného brankáře Martina Doležala – 1:0. V osmé minutě odmítl vyrovnání hostující Robin Losenický, který z malého vápna pálil vysoko nad. Ve 13. minutě po faulu brankáře Svratky na Davida Antoše se kopala penalta, kterou bravurně proměnil střelec vedoucího gólu – 2:0. Ve 39. minutě pro změnu fauloval brankář Ratíškovic Jaromír Měchura hostujícího Davida Řezníka a i na druhé straně hrací plochy jsme viděli pokutový kop. K jeho exekuci se postavil zkušený snajpr, 42letý Karel Kroupa, ale jeho pokus k levé tyči domácí brankář vystihl a tak stále držel čisté konto!
Po čtyřech minutách druhé půle daroval slabý arbitr hostům penaltu, když nevinný střet domácího Tomáše Petruchy s brněnským Kroupou posoudil jako nedovolený ze strany domácího hráče a Ondřej Šedivý vrátil hosty do zápasu – 2:1. Na tribuně vedle sedící delegát zápasu Ladislav Kundelius shodně s námi vyhodnotil tuto situaci jako hrubý přestupek hlavního rozhodčího, nicméně domácí na to správně zareagovali, neboť po třech minutách od inkasovaného gólu přišla rychlá odpověď: po rychlé fotbalové akci zakončoval bezchybně domácí útočník Lukáš Kočiš – 3:1. V 67. minutě odmítl domácí Marcián po hlavičce hattrick, to ale Baníku nevadilo, neboť bez větších problémů nakonec dokráčel za prvními body v novém ročníku.
KRAJSKÝ PŘEBOR
FK BANÍK RATÍŠKOVICE – FC SVRATKA BRNO 3:1 (2:0)
Branky: 2. a 13. (z penalty) David Marcián, 52. Lukáš Kočiš – 49. z PK Ondřej Šedivý,
ŽK: Jaromír Měchura, Robin Dobeš, Petr Zemánek mladší, Radim Kopl (vedoucí mužstva) – Martin Doležal, Robin Losenický, Pavel Outrata, Marián Banda, Patrik Preis, Robert Bocián, Karel Kroupa,
střely na branku: 8:7,
mimo: 4:6,
rohy: 11:6,
rozhodoval Dárius Brezáni ze Šaratic,
sledovalo: 100 diváků.
TRENÉŘI PO ZÁPASE
„Chtěli jsme odčinit debakl z Líšně, potřebovali jsme nutně vyhrát a jsem moc rád, že na těžkém terénu (před zápasem se spustil krátký, ale vydatný déšť) se nám to nakonec podařilo. Z naší strany to bylo vybojované a myslím si, že výhra je zasloužená. Dnes musím vyzvednout všechny hráče, tedy jak ty, co byli na hřišti, ale i ty, co do zápasu zasáhli v průběhu boje. Celá lavička zápasem žila a to byl právě ten rozdíl oproti jarním zápasům. Doufám, že podzim bude lepší než nevydařená jarní část. A co říci k výkonu pana rozhodčího? Pár verdiktů sudího se mi určitě nelíbilo, působilo to totiž na mě, že v některých situacích má posunutý směr pískání jinak,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Ratíškovic PETR ZEMÁNEK.
„Průběh zápasu byl od začátku vyloženě proti nám. Dostali jsme brzký gól, pak jsme měli nějaké šance, ale bohužel bez přesného zakončení. Ve 12. minutě jsme obrovskou chybou umožnili domácím kopat penaltu a ti šli do vedení 2:0. V kabině jsme si po průběžném výsledku 0:2 něco řekli, dali jsme brzy kontaktní branku, ale vzápětí po sérii našich chyb nám soupeř utekl na dva góly, a to nakonec rozhodlo. Každá porážka mrzí a je pro nás zklamáním, ale soupeři jsme po chybách darovali dva góly. Tohoto se prostě musíme do budoucna vyvarovat,“ řekl trenér brněnského celku DAVID KŘÍŽ.
(red.)
Diskuze