Zprávy

ZÁPAS ROZHODLY PŘESILOVÉ HRY!

Čtvrtek Říjen 13, 2022
305
Momentka ze zápasu Hodonín versus Velké Meziříčí (1:3). (Foto: web stránky SHKM Hodonín – Jakub Formánek)
HODONÍN – Souboj dvou posledních týmů hokejové druholigové tabulky nakonec rozhodla vyloučení, neboť právě v početní převaze padly všechny branky důležitého středečního klání.
Domácí Baníkovci si dovezli v zápase předtím první bod v sezoně z ledu v Novém Jičíně a tak se očekávalo, že si poradí s posledním celkem, který zatím neměl na svém kontě ani jeden bod!
To ale byla pouze nějaká představa a předběžné kalkulace, skutečnost ovšem vypadala ve středu na hodonínském ledě zcela jinak. Domácím Baníkovcům nelze upřít snahu, ta ale ve 2. lize bohužel nestačí – k ní musíte přidat hokejové myšlení, lepší pohyb a zdravé nasazení s bojovností, rozvahu a zkušenost v zakončení před brankou protivníka a taky toho nezbytného sportovního štěstí!
Hodonín hrál od 12. minuty první třetiny přesilovku 5 na 3 plných 61 sekund, nic ale z této výhody nebylo, naopak soupeř z Vysočiny při přesile gólově zahrozil přesně v polovině utkání, když výhodu zúročil po pouhých 12 sekundách 0ščádal, který vymetl pravou šibenici branky domácího Baníku.
Situace Baníkovců není momentálně nikterak dobrá, ale čekají nás další důležité mače, takže nějaké vážnější prognózy bych určitě nesdílel. Samozřejmě, že s danými výsledky a výkony panuje u hodonínských fanoušků velká nespokojenost, což třeba potvrdil i jeden z těch zklamaných fandů tohoto souboje, který se zvedl ze sedadla již tři minuty před koncem, aby při odchodu pouze utrousil: „Na to se nedá dívat!“
2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD,
6. KOLO
SHKM HODONÍN – HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly a přihrávky: 36. Vojtěch Krejčiřík (Dufek, Škápik) – 30. Vladimír Oščádal (Ambrož, Slabý), 43. Jan Švejda (Ambrož), 47. David Křenek (Ambrož, Oščádal),
vyloučení: 8:11,
využití:1:3,
v oslabení: 0:0,
střely na branku: 57:20 (!),
rozhodovali: Vaněk – Kučera a Peluha,
725 diváků.
TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
„Utkání rozhodly přesilové hry – soupeř dal tři góly, my bohužel jen jeden. Ze začátku to bylo takové komplikované, pak jsme tu hru zjednodušili. Soupeř ale perfektně bránil, hrál na hranici obětavosti, gólman (Zdeněk Slavíček – pozn. red.) dobře zachytal a my jsme se nedokázali více prosadit. Bohužel možná pod tíhou toho, že se nám od začátku sezony bodově nedaří, jsme dělali hloupé chyby, ale na druhou stranu si myslím, že při hře 5 na 5 jsme byli lepším týmem, ovšem bez brankového efektu a i to byl důsledek toho, že jsme dnes nebodovali,“ řekl domácí lodivod RADKO KŘIVINKA.
„Důležité bylo naše odhodlání, určitě nerozhodovala o výsledku herní kvalita. Dovolím si tvrdit, že to byl pro nás klíčový zápas, neboť pokud bychom tady prohráli, ztráta na nejbližšího soupeře by byla již čtyřbodová! Myslím si, že dnes rozhodla naše větší touha po vítězství a skvělý výkon brankáře Zdeňka Slavíčka,“ hlásil spokojený kouč vítězů JOZEF ZAVADIL.
POZVÁNKA:
JIŽ V SOBOTU, 15. ŘÍJNA 2022, HRAJÍ BANÍKOVCI ZNOVU DOMA. OD 17 HODIN HOSTÍ TÝM HC ISMM KOPŘIVNICE!
(red.)
Popiska pod FOTO:

Štítky:

sport