Zprávy

ZÁHORÁCI SI ZAKNIHOVALI DRUHOU VÝHRU V TÉTO SEZONĚ!

Čtvrtek Září 1, 2022
558
Tak vypadala radost Záhoráků po jediné brance zápasu z kopačky Jaroslava Mihalíka. Z utkání Skalica versus Žilina (1:0). (Foto: Erik Srnec)

SKALICA – Šošoni, přezdívka fotbalistů ze Žiliny, v 8. kole FORTUNA:LIGY na Záhorí v královském městě Skalica svým herním projevem zklamali a zcela po zásluze odjížděli v úterý večer domů bez bodového zisku.

Již v 11. minutě po souboji hostujícího gólmana Ĺubomíra Belka s domácím záložníkem Yannem Michaelem Yaoem v pokutovém území Žiliny ukázal hlavní arbitr na bílý bod, ovšem penalta se nakonec nekopala, neboť do hry vstoupil asistent číslo 2, který viděl ještě před inkriminovaným okamžikem postavení mimo hru ze strany domácích. O pět minut později se dostal do zajímavého zakončení hostující Matúš Rusnák, ale v rozhodující chvíli podržel domácí brankář Martin Junas, který pokus hostujícího hráče vyrazil pravou nohou do bezpečí. To ale byla v podstatě pouze jediná šance Šošonů, kteří jinak hráli nevýrazný a bezkrevný fotbal s množstvím technických chyb!

Bojovní domácí šli se zarputilostí jim vlastní za druhou výhrou v tomto ročníku a ve 25. minutě mohli jít do vedení, ovšem hlavičku Yaoa vytlačil strážce žilinské svatyně na pravou tyč. Skalica se dočkala zaslouženého vedení ve 40. minutě, kdy vyrobil hrubici brankář hostů, takže pro žilinského odchovance v dresu Skalice, Jaroslava Mihalíka, zůstala opuštěná branka soupeře a úkol, poslat do ní kulatý nesmysl. Protože tento úkon zvládl domácí borec na jedničku, vypukla gólová radost na městském stadionu ve Skalici – 1:0!

V závěru mohli vítězové svoji výhru ještě přikrášlit, ale střelu Marka Václava z 84. minuty gólman protivníka vytáhl na roh a ve druhé minutě nastavení pálil střídající Andrej Fábry z malého vápna vysoko nad. To však už domácí nemuselo tolik mrzet, neboť bylo zřejmé, že tři ligové body jim hodně odevzdaný sok tentokráte nesebere!

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Dnes chválím celý tým, každý si zaslouží pochvalu! Byl to asi těžší zápas než ten předchozí doma s Trnavou. Kluci se prezentovali větším důrazem, hráli jsme spolehlivě v obraně, proto i naše vychytaná nula,“ hlásil spokojený kouč Skalice JURAJ JARÁBEK.

„Těžko se mi hledají slova, abych to nějak rozumně zhodnotil. Marně hledám v našem týmu hráče, který by podal dobrý výkon. My jsme za stavu 0:0 promarnili jednu velkou šanci a kdybychom skórovali, možná by zápas dopadl jinak. Byli jsme zbrklí, nepřesní v zakončení a vůbec nechápu, proč jsme byli tak nervózní. Pod mým vedením tady v Žilině to byl nejhorší výkon týmu! Skalica se prezentovala tvrdým stylem, podala srdnatý výkon podpořený zkušenostmi,“ řekl na tiskovce hodně zklamaný lodivod Žiliny JAROSLAV HYNEK.

POZVÁNKA NA NEJBLIŽŠÍ DOMÁCÍ ZÁPAS TÝMU SKALICE!

MFK SKALICA NASTOUPÍ DOMA V SOBOTU 10. ZÁŘÍ 2022 PROTI CELKU DAC DUNAJSKÁ STREDA. HRAJE SE OD 18 HODIN!