Zprávy

ZA ÚMORNÉHO VEDRA VIDĚLI DIVÁCI CELKEM 7 BRANEK!

Čtvrtek Červenec 21, 2022
587
Z přípravného regionálního fotbalu. (Ilustrační foto: Marie Svejkovská)

MILOTICE – K prvnímu přípravnému souboji v tomto letním čase si to rozdali domácí fotbalisté z Milotic (loni byli na 4. místě v krajské 1. A třídě), na druhé straně hřiště stál celek z Podluží, který se po devíti letech vrací do nejnižší krajské soutěže – TJ Starý Poddvorov.

PŘÍPRAVNÁ KOPANÁ

FK MILOTICE – TJ STARÝ PODDVOROV 5:2 (4:1)

Hrálo se až od 18:30 hodin, přesto nebylo borcům na zeleném pažitu v Miloticích co závidět! I v tom čase bylo pořádné dusno, přesto hráči obou týmů se maximálně vydali a předvedli hrstce fotbalových příznivců zajímavý souboj.

Domácí potvrdili zkušenosti týmu z 1. A třídy, když tvrdě trestali hrubice v defenzivě na straně nováčka 1. B třídy a tak se lehce za prvních 45 minut dostali do vedení 4:1. Hosté i přes porážku (zřejmě až moc krutou!) se nemají za co stydět a pokud budou i nadále pracovat v tréninkovém procesu (na tréninky nyní chodí na Podluží kolem 15 hráčů), je reálná šance, že se ve Starém Poddvorově bude chodit i v nastávajícím ročníku na kvalitní fotbal.

Z nových hráčů v poraženém týmu si řekli výrazně o místo v základním kádru záložníci Ivan Irša a zejména Ondřej Štěpanovský a útočník Jan Tisar, který se také zapsal hned v prvním vystoupení v novém dresu mezi aktivní střelce, líbil se ale i obránce Ondřej Malár. Ve druhé půli šel do branky hostů Lubomír Polák, který svůj tým nejednou podržel a Martin Prát, který se snažil technicky z dálky překonat domácího brankáře, ovšem jeho střelecký pokus skončil jen na horní brankové konstrukci domácích Milotic.

BRANKY:

10., 12., 55. a 85. Jindřich Nedvědický, 36. Zdeněk Bartoš – 33. Jan Tisar, 59. Karel Růžička.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„První přípravák na novou sezonu. Máme tady nové hráče (z dorostu Hodonína Tománek a Papež, z Vracova Matěj Loprais, ze Starého Poddvorova Adam Cupal a z Kyjova Dominik Kuchař), ale citelně nám chybí hrotový útočník. Do Ratíškovic odešel David Antoš a do Rakouska Štěpán Novák a s nimi i 40 gólů, což bude zřejmě moc cítit! Soupeř byl velmi dobrý, nám trochu vázla kombinace, musíme ještě na tom ve zbytku letní přípravy zapracovat. V práci byl Petr Holub, nepřijel Slovák Macánek. Letos jsme se nepřihlásili do poháru, neboť jsme nevěděli, jaká bude situace s hráči. Myslím si, že se nebude opakovat minulá sezona a s ní pěkné čtvrté místo, ale prostě střelci na fotbalovém trhu nejsou a bez nich se nedá očekávat, že bude mužstvo vyhrávat,“ říká kouč Milotic MILAN BIDMON.

„Typické přípravné utkání. V úvodu byli domácí kombinačně lepší, pak jsme ale hru trochu srovnali. Chtěl jsem hlavně vidět nové hráče v akci a musím přiznat, že někteří z nich mě hodně mile překvapili. Teď se vrací někteří kluci z dovolené, takže čekám, že se to bude jen zlepšovat,“ je přesvědčený trenér Starého Poddvorova VOJTĚCH MÁLEK.

POZVÁNKA:

STARÝ PODDVOROV HRAJE V SOBOTU 23. ČERVENCE 2022 DOMA PROTI TÝMU OKRESNÍHO PŘEBORU NA BŘECLAVSKU – TJ SOKOL KOSTICE. VÝKOP PŘÍPRAVNÉHO ZÁPASU JE V 17 HODIN!

(red.)

Štítky:

sport