VINAŘI Z MUTĚNIC SICE DOMA NAPLNO BODOVALI, ALE VÝKON MĚL K IDEÁLU HODNĚ DALEKO!

Středa Srpen 23, 2023
741
Na snímku je momentka z regionálního fotbalu. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

MUTĚNICE – Domácí fotbalisté nastoupili k prvnímu zápasu nové sezony na vlastním zeleném pažitu již v pátek, neboť v Mutěnicích se konaly Vinařské dny a v nedalekých Čejkovicích byly pro změnu hody. Vinaři hráli v nových dresech, ale že by to byla z jejich strany nějaká hitparáda, tak ani omylem ne!

Za zmínku z první půle stojí trestný kop Radima Holešinského ze 17 metrů z páté minuty, který obstřelil hostující zeď, ale brankář Lukáš Prokop míč skvěle vyrazil. Jinak více míč pod kontrolou měli hosté, ale v koncovce byli neskutečně jaloví. I po pauze vše ukazovalo na body pro hosty z Břeclavska, ale protože stále tito byli v prostoru mutěnické šestnáctky úplně neškodní, tři minuty nakonec vše rozhodly: nejprve v 76. minutě se po standardní situaci prosadil domácí Tomáš Jungwirth, aby o tři minuty později po rohu nakrátko a centru Dalibora Koštuříka se prosadil i za pomoci teče jednoho z obránců Lednice znovu domácí borec, a to důrazný Lubomír Kupčík – 2:0.

O převaze hostů nejlépe vypovídají čísla z prvního dějství: střely na branku – 4:7, mimo – 1:7 a rohové kopy – 2:2.

V dalším kole hrají MUTĚNICE v SO, 26. srpna od 17 hodin na hřišti brněnského celku FK SK Bosonohy, druhý celek z Hodonínska v KP, FK BANÍK RATÍŠKOVICE, hraje v SO, 26. 8. doma proti týmu FK Kunštát. Výkop je v 17 hodin.

Jinak RATÍŠKOVICE uhrály ve třetím kole remízu 1:1 (0:0) v Brně na MS Brno. Góly: 85. Marek Drenka – 58. David Antoš, ŽK: 2:2, 50 diváků.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 3. KOLO (HRANÉ JAKO 2.)

* FK MUTĚNICE – TJ MORAVAN LEDNICE 2:0 (0:0)

Branky: 76. Tomáš Jungwirth, 79. Lubomír Kupčík,

žluté karty: Tomáš Jungwirth, Filip Leznar – David Poláček, Michael Ruber,

rozhodovali: Ondřej Rosa – Jan Smutný a Přemysl Kulíšek,

120 fanoušků.

SESTAVY:

MUTĚNICE: Filip Leznar – Tomáš Jungwirth, Dalibor Koštuřík, Lubomír Kupčík, Roman Weigl – Radim Holešinský, Denis Dekař (65. Adam Prčík), Lukáš Koplík, Martin Schüller (90. Jiří Kabela) – Marek Mokruša (87. Michal Opluštil), Patrik Petrucha (46. Marcel Čepil).

LEDNICE: Lukáš Prokop – Tomáš Krejčí, Tomáš Wolgemuth, Michael Ruber, Ondřej Osička – Tomáš Horčička – Lukáš Hovězák, Zdeněk Očenášek, David Poláček (65. Vít Kyněra) – Petr Mach, Tomáš Pálka (65. Jiří Ferby).

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Tady nebyl vítěz daný, bylo to vyrovnané utkání, byli jsme nakonec šťastnější. Dnes jsme opravdu nehráli dobře, nevím prostě, co se s týmem stalo! Chvílemi byla Lednice silnější a fotbalovější, branky jsme dali ale my. Takže náš výkon výhru trošičku přebijí, jsem spokojený jen za výhru. Ve středu v poháru v Šardicích dostanou šanci všichni z lavičky, určitě Krajský pohár není pro nás prioritní,“ hlásil trenér Mutěnic LIBOR SNOPEK.

„Deset minut jsme se dostávali do utkání, po tom vzájemném oťukávání se nám podařilo převzít režii zápasu. Do té 70. minuty jsme si vytvořili místy až drtivý tlak a spoustu šancí, ale bohužel nás trápí koncovka. Kdyby jsme proměnili osminu šancí, tak tady vyhrajeme 3:0! Soupeř nás ale bohužel potrestal z produktivity, musíme se zvednout, posunout dál a zapracovat. Podle průběhu je to za mě pro nás velké zklamání,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Lednice MIROSLAV FOBL.