Zprávy

Vestibul veselského nádraží by měl brzy posloužit i cestujícím z autobusové dopravy

Pondělí Únor 8, 2021
888
Možná, že už brzy budou vytvořeny pro cestující na autobuso- vém nádraží sousedícím s vlakovým ve Veselí nad Moravou při čekání na spoj důstojné lidské podmínky a bude otevřený vesti- bul do posledního odjezdu autobusu.

VESELÍ NAD MORAVOU – Nejeden cestující ve Veselí zažil v nočních hodinách útrapy, když v zimě, v mrazu, bez možnosti odskočit si na toaletu, musí čekat na zastávce na dopravní spojení a nejedná se o pět minut.   

„Od jednadvacáté hodiny se uzavře budova vlakového nádraží a kam se mají lidé schovat, jít případně na WC a navíc v zimním období. Většina lidí chodí z práce po dvaadvacáté a přitom poslední autobusový spoj odjíždí ve 23.10 hodin,“ postěžoval si NOVÉMU SLOVÁCKU Josef Bajko z horňácké Nové Lhoty. 

„Ani okolní hospody nejsou otevřené, kde by se dalo zajít ohřát, občerstvit. Nechce se tomu ani věřit, že v dnešní době počítačů je to možné. Přitom stačí, aby se provozovatelé spojili a určitě by pomohlo také město,“ přidává se nespokojená seniorka z Moravského Písku, Ludmila Plundráková.   

„Čas uzavření vestibulu železniční stanice byl zvolen s ohledem na uzavření prodejny jízdních dokladů (21:00 hodin), odjezdy pravidelných vlakových spojů a požadavky vlakových dopravců.

Správa železnic dosud neobdržela žádnou stížnost nebo žádost na úpravu času uzavírání vestibulu vlakového nádraží ze strany cestujících, provozovatelů autobusových spojů nebo provozovatele autobusového nádraží, kterým je město,“ zareagovala na naši připomínku Nela Friebová, tisková mluvčí Správy železnic z generálního ředitelství v Praze. 

Pokud bude provozovatel autobusové dopravy nebo autobusového nádraží požadovat prodloužení otevírací doby, je to samozřejmě možné za podmínky hrazení vícenákladů spojených s touto službou. „Jde především o prodloužení činnosti bezpečnostní agentury, která zajišťuje ostrahu objektu, dohlíží na dodržování pořádku a bezpečnosti v těchto prostorech. Správa železnic jako státní organizace nemůže vynakládat prostředky do činností a služeb, které nejsou spojeny s provozováním drah. O situaci jsme ochotni s provozovatelem autobusové dopravy nebo autobusového nádraží na základě požadavku z jejich strany jednat,“ prohlásila Friebová.

„Rád bych potvrdil, že město Veselí nad Moravou se pokusí dohodnout podmínky možného prodloužení otevírací doby nádražní budovy, tak aby mohla sloužit cestujícím vlakem i autobusem. Bude samozřejmě záležet na podmínkách, které se podaří se Správou železnic dohodnout. O výsledku jednání budeme co nejdříve veřejnost informovat,“ slíbil ve svém vyjádření NOVÉMU SLOVÁCKU veselský starosta, Petr Kolář.

(Text a foto: Antonín Vrba)