Kultura

Velický exstarosta Pšurný byl oceněn v Polsku

Sobota Srpen 24, 2019
707
Velický exstarosta Pšurný byl oceněn v Polsku

Nowy Dwor Gdański – Na severu Polska vzdáleného od Horňácka 800 kilometrů, obdržel nedávno bývalý starosta obce Velká nad Veličkou Jiří Pšurný Cenu starosty Noweho Dworu Gdański Jacka Michalského za jedenáctiletou intenzivní spolupráci obou partnerských měst.

„Burmistrz“ Jacek Michalski při předávání tohoto vyznamenání v dlouhém projevu vyjmenoval zásluhy Jiřího Pšurného, kterými se zasadil o rozvíjení vzájemné spolupráce v oblasti sportu, kultury, vzdělávání a taky o výměnu zkušeností v různých oblastech samosprávy a státní správy. „Jiří Pšurný je velmi pracovitý a přátelský člověk. Bylo to zřejmé při vzájemných setkáních, kterých bylo velmi mnoho. Vztahům a spolupráci mezi obcí Velká nad Veličkou a naším městem se vždy věnoval maximálně. Jsem rád, že jsem ho mohl ocenit“, prohlásil polský burmistrz, Jacek Michalski.

Slavnostní předávání této ceny se uskutečnilo v rámci třídenní kulturně společenské akce Dny Noweho Dworu Gdański. Účastnily se jí i delegace z dalších partnerských měst tohoto polského města z ukrajinského Sarného a ruského Světlého. Oficiální delegace z Velké nad Veličkou při této slavnosti bohužel chyběla. „K naší neúčasti jsme napsali omluvný dopis projednaný na radě obce,“ vyjádřil se nastupující starosta po Pšurném, Petr Šmidrkal. Veličani se mají na podzim v početném seskupení v Polsku zúčastnit sportovního setkání partnerských měst Noweho Dworu Gdański.
Antonín Vrba.

Štítky: