Zprávy

Valtice Čokoládový Festival 2023

Čtvrtek Duben 20, 2023
300

Ve Valticích milovníci čokolády mají nový termín. Od pátku 28. dubna do pondělí 1. května 2023 se uskuteční Čokoládový Festival s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Čokoládový Festival 2023 ve Valticích pořádaný agenturou ChrisEvents je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Pozornost! Po 3 letech opouštíme zámek a jedeme na Areál Vinařství Chateau Valtice!!

PA 28/04: 14:00 – 18:00 // SO 29/04: 10:00 – 18:00 // NE 30/04: 10:00 – 18:00 // PO 1/05: 10:00 – 17:00

Čokoládový Festival se bude konat na Areál Vinařství Chateau Valtice. Uvnitř najdete čokolády, čokoládové tabulky, pralinky a lanýže. Na nádvoří najdete zase Italsky trh, Food-Truck, kávu, čokoládové churros, makaróny, víno, karamel, vafle, dětsky koutek a další.

Návštěvníkům nabídne 4 hlavní sekce:

  • Kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty

  • Workshop

  • Prodejní stánky partnerských organizací

  • Dětský koutek

Vstupné činí 80,- Kč (50,- Kč pro seniory/ 50,- Kč pro studenty). Děti do 6 let mají na akci vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Valtice Čokoládový Festival 2023 na www.cokofest.cz.

Program nabízí mnohem víc. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku od Foodblogerka Kveta Vondrákova: kreativní a zdravé vařeni s čokoládou. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váni, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů, například kuřecí prsa v mexické čokoládové omáčce mole. Děti si budou moct připravit sladké dezerty s Václavem (Mr. Vonka). Chocolatier Nikolya Dansev předvede, jak s dětmi vyrobit čokoládové lanýže. Chybět nebude ani Jana Pavlusková s její famózní Marmeládou.

Letos pořádáme zajímavou soutěž: při příležitosti Čokoládového Festivalu jsme pro návštěvníka připravili hru o poklad! 5 klíčů k pokladu bude uschováno do zlatých čokoládových pohárků, které si budou moci zakoupit u vstupu za 30 Kč. Ale pozor, pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou 5.000 Kč!

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 40 stánků: ČokoKebab, ČokoFontana, Kamelie – víno z Francie, Mr.Vonka, Jablíčko, , Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Judith sweet art, Kamila Chocolates a mnoho dalších.

Pro děti bude opět připravený stánek s malováním na obličej, nejlepší balonkář v republice Tomáš Okurek a jeho vystoupení, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem.

Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 28.04 – 1.05. 2023 do svých kalendářů.

www.cokoladovy-festival.cz

Štítky:

nenechte si ujít