Sport

TÝM Z PODLUŽÍ SE MUSEL SPOKOJIT NAKONEC JEN S BODEM!

Pondělí Květen 6, 2024
565
Fotbalisté z klubu na Podluží – TJ Starý Poddvorov. (Foto: zdroj – facebook klubu TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Domácí celek – Starý Poddvorov – potřebuje každý bod jako sůl, protože na Podluží stále nemůže panovat klid, neboť místní fotbalový klub po sestupu z krajské 1. B třídy stále hledá tu správnou sportovní tvář. Několik borců po sestupu do Okresní ligy tým opustilo a dnes jak dobře víme, je velký nedostatek fotbalistů. Nejvíce to cítí samotný fotbal na našich vesnicích, takže ani Starý Poddvorov není v tomto výjimkou.

Pověstná třináctka z té 13. minuty mohla být šťastná pro domácí hráče, ale pokus zkušeného Vojtěcha Málka (45 let) o přehození gólmana Miroslava Buzaye skončil jen na horní brankové konstrukci. Jinak to byl jen takový boj o střed hřiště, hlavně domácí se báli, aby neudělali nějakou fatální chybu, která by měla vliv na výsledek utkání. Hosté mohli hrát v pohodě (patří jim třetí pozice), nikam nespěchali a mohli se opírat ve svém středu o zkušené mazáky, a to Petra Valáška (45), Erika Hrbáče (35) či kapitána Dušana Macka (39).

V závěru první půle (44. minuta) měl šanci na změnu skóre domácí Filip Musial, ale včas zasáhl brankář soupeře, takže skóre se neměnilo. Když to vypadalo, že body se budou dělit, domácí obrana nechala příliš prostoru v 90. minutě pro Erika Hrbáče, ten ale v brejku narazil na skvěle zasahujícího gólmana Lubomíra Poláka, který předvedl ZÁKROK NEDĚLNÍHO PODVEČERA a zachránil tak svému týmu alespoň jeden mistrovský bod!

Dobrý tah byl s přehozením Pavla Bařiny ze zálohy na levou stranu obrany, kde místní borec předvedl velmi dobrý výkon a už teď všichni vědí, kde je místo na zeleném pažitu pro domácího hráče BARYHO.

POZVÁNKY:

V dalším kole Okresní ligy hraje Starý Poddvorov na hřišti „B“ týmu FK Baník Dubňany (hraje se již v PÁ, 10. MÁJE s výkopem v 18 hodin!), tým z Horňácka cestuje o den později na fotbalový plac týmu Hroznová Lhota B, tedy do Tasova, kde se duel začíná v 16:30 hodin.

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 22. KOLO

* TJ STARÝ PODDVOROV – TJ KORDÁRNA VELKÁ NAD VELIČKOU 0:0

Žluté karty: Jan Tisar, Zbyněk Kršek, Radek Gertner, Ondřej Malár – Matěj Zháňal (2x), Matěj Prachař,

ČERVENÁ KARTA: 88. minuta Matěj Zháňal (V.) po druhé žluté za bezohledné kopnutí soupeře zezadu v souboji o míč v nepřerušené hře,

střely na branku: 7:8,

mimo: 4:8,

rohové kopy: 7:4,

řídili: Zdeněk Filipenský (Sobůlky) – Jiří Jahoda (Bohuslavice) a laik Jaroslav Majzlík (Nový Poddvorov),

160 diváků.

Myslím si, že to byl dobrý zápas s týmem z čela tabulky. Bylo to o tom jednom gólu, který ale nakonec nepadl, i když oba týmy tam ty šance měli. Na jednu stranu pro nás asi dobrý bod, i když jsme mohli i vyhrát. Bylo to vyhecované, hodně karet, v závěru i červená pro hostujícího hráče, ta ale už nic neřešila. Boj o záchranu je tak stále otevřený, my musíme zvládnout především ty domácí zápasy (Hroznová Lhota B, Kněždub a Násedlovice) a pokusit se překvapit hned v dalším kole v pátek v Dubňanech v souboji s domácím „B“ týmem,“ řekl hned po utkání domácí hráč PAVEL BAŘINA.

Dobrá zpráva pro ty, co sledují starší žáky Starého Poddvorova, jenž hrají Okresní přebor Hodonínska. Tento tým v neděli před obědem naplno bodoval na hřišti týmu Násedlovice/Žarošice v Násedlovicích v poměru 5:0, když do poločasu vedli hosté 1:0. Góly dávali: Miroslav Polák 4, Prokop Vaněk 1. Touto výhrou tým z Podluží vůbec poprvé (!) v sezoně opustil poslední příčku (12. flek), je nyní jedenáctý se ziskem 7 bodů a vysoce pasivním skóre 10:120, jeho nedělní soupeř spadl na poslední pozici – má teď šest bodů a skóre 21:91!

(red.)

Štítky:

sport