Sport

TÝM Z PODLUŽÍ NEUMÍRÁ, STÁLE EXISTUJE ŠANCE NA MOŽNOU ZÁCHRANU V 1. B TŘÍDĚ!

Středa Červen 14, 2023
1049
Tým TJ Starý Poddvorov. (Foto: zdroj – facebook klubu TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Domácí borci byli stále ve hře o záchranu nejnižší krajské soutěže, neboť jim výrazně nahrál páteční souboj na Břeclavsku, kde domácí Moravská Nová Ves padla v důležitém mači s Uhřicemi po výsledku 2:4! Důležitost naplno bodovat (při shodném počtu bodů by ČERNÉHO PETRA dostal nakonec tým z Břeclavska!) svazovala borcům z Podluží od počátku nohy i ruce, hlava u většiny hráčů nebyla nastavena tak, jak vyžaduje takový souboj a tak není divu, že hosté z bývalé hornické obce na Kyjovsku si udělali na konci této sezony na staropoddvorovském Marakaná doslova střelnici!

Gólový mejdan Šardic odšpuntoval po patnácti minutách velmi dobře hrající David Šimánek, který na tento špíl tak brzy určitě nezapomene: dal v něm sedm banánů a domácím silně znechutil nejpopulárnější kolektivní sport naší planety. Za stavu 0:2 nastala sporná situace v pokutovém území Šardic, při které gólman Vítězslav Tóth zřejmě nedovoleně zastavil domácího hroťáka Stanislava Čížka, píšťalka sudího Radka Uhera však zůstala v klidu! Tady se domácí fans zřejmě oprávněně zlobili, ovšem penalta se nekonala.

Jinak Šardice si zahrály na Podluží vylepšený trénink, na jehož konci bylo devět branek v síti nešťastného Vojtěcha Ševely.

Jsem přesvědčený, že vlak ujel hráčům z Podluží daleko dříve, když v důležité jarní sérii domácích soubojů, která začala v 18. kole (16. dubna) porážkou se Strážnicí 1:2, pokračovala remízou 1:1 s týmem z Velké nad Veličkou a skončila ve 24. kole (28. května) další bodovou ztrátou se Ždánicemi po výsledku 0:2, se právě v této minisérii lámal pověstný chleba! Borci ze Starého Poddvorova tak místo devíti bodů brali jen ten jeden jediný (!), a to byl základní problém. V dalších zápasech se již jednalo jen o honičku za možnými body, ale zde ve většině duelů převažovala nervozita, obavy o výsledek, totální mizerie ve finální koncovce a vesměs celkově utrápená hra týmu, který až příliš pozdě začal bycha honiti!

V titulku píšu o existující šanci pro fotbalisty z Podluží, ta tady je, ovšem vše bude záležet na tom, jak dopadnou Losovací aktivy na jihu Moravy v Brně (26. června) a v rámci OFS Hodonín v Ratíškovicích ve Spolkovém domě, kde se tento koná 29. června od 18 hodin, neboť se dá očekávat, že některé týmy odmítnou účast ve svých původních skupinách a tak přijde k neočekávaných změnách, které se mohou nakonec promítnout do sestupové či postupové matematiky!
KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 26. KOLO (POSLEDNÍ)
* TJ STARÝ PODDVOROV – FK ŠARDICE 0:9 (0:5)
Branky: 15., 17., 30., 40., 45., 69. a 80. David Šimánek, 58. Tomáš Knap, 87. Lukáš Chromeček,
žluté karty: Lukáš Frolec – Filip Kocák,
řídili: Radek Uher (Lanžhot) – Marek Kotýk (Šardice) a Michal Zámečník (Dolní Bojanovice),
180 diváků.
ŘEKLI PO ZÁPASE
„Byl to dnes od nás koncert, hráli jsme výborně! Doufám, že nakonec uhrajeme ten postup i ze druhého místa, nevím ale, jak to tam přesně je. Věřím, že Šardice postoupí výš, protože tady je škoda těch kluků v 1. B třídě. Jinak co se týče mého působení v ligových Teplicích, tak po příchodu nového kouče (Zdeno Frťala – pozn. webu) bylo zřejmé, že jsme si my dva nesedli a já už jsem někdy v březnu nebo v dubnu cítil, že na severu Čech již pokračovat nebudu. Navíc mi končí tady ke 30. červnu 2023 smlouva, tak už mi agent něco hledá. Čekám, že to bude 1. liga v Polsku nebo v Maďarsku, ale zájem je i v naší FORTUNA:LIZE, tak uvidím. Teď mám 14 dnů volno, tak si to užívám doma v Šardicích u mamky,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ své dojmy ligový útočník FILIP ŽÁK, který pochází z našeho regionu a zápas „svých“ Šardic sledoval poctivě v sobotním dopoledni na Podluží.
„Mám tady kamarády (Tomáš Novotný, Michal Gebhart, Martin Vaverka), tak jsem je přijel podpořit na poslední zápas této sezony. Doufám, že Šardice postoupí nakonec i z toho druhého místa, které tady ve Starém Poddvorově jasně potvrdily. Já jsem tady v Šardicích bydlel čtyři roky, takže mám ke klubu vztah. Jinak zítra dopoledne hrajeme na Baníku, kde jsem fotbalově vyrůstal a tak se domů do Ostravy už moc těším! Jedu tam po dlouhé době, na tribuně bude určitě rodina a kamarádi, a já věřím, že neodjedeme z Bazalů na jih Moravy s prázdnou (to se nakonec potvrdilo, neboť Naftaři porazili „B“ tým ostravského Baníku výrazně 3:0, když stoper Dressler odehrál po zranění posledních dvacet minut). Jinak u nás v Hodoníně za šesté místo jako nováček spokojenost, někteří kluci asi odejdou, takže se tým bude posilovat,“ řekl na tribuně na Podluží do nahrávače webu ISLOVÁCKO.CZ stoper třetiligového FK Hodonín PATRIK DRESSLER.
„Co mám k tomu říct? Jsem dřevěný, měl jsem dát víc branek, sedm je málo, bohužel! Chtěli jsme dát tu desítku, nevyšlo to. Jsme ale stále ve hře, i když jsme chtěli podat lepší výkon, nebylo to nic-moc. A který gól byl nejjednodušší a který naopak nejvydařenější? Tak ten poslední před poločasem, kdy se balon ke mně odrazil a já jsem jenom zavřel oči a vypálil, ten nejhezčí byl klasický lobíček, takové branky mám nejraději. A co to bude stát do klubové kasy? Zatím nevím, počkám, co řekne pokladník a kapitán týmu Tomáš Novotný,“ řekl hostující sedmi brankový střelec dne DAVID ŠIMÁNEK.
„To se těžko hodnotí! Bylo to jednoznačné, pro nás je to velké zklamání. Rozhodl asi druhý gól po naší zbytečné chybě a pak situace, kdy Staňa Čížek běžel sám na brankáře, asi celý stadion viděl faul gólmana Šardic, hlavní rozhodčí to ale takto nezhodnotil a nechal pokračovat ve hře. Dostali jsme třetí gól a pak se to rozsypalo. Šardice byly kvalitou někde jinde. Myslím si, že tento zápas naši situaci nerozhodl, my jsme měli uhrát na jaře body v jiných duelech, například doma se Strážnicí, Velkou nad Veličkou nebo Ždánicemi či venku ve Velkých Bílovicích, a dnes bychom se zcela jinak bavili. Co mě ale dnes zamrzelo byl fakt, že devadesát procent fanoušků tady na Podluží bylo proti nám, ať to byli ti z Dolních Bojanovic nebo Ratíškovic,“ postěžoval si záložník Starého Poddvorova PAVEL BAŘINA.
(red.)

Štítky:

sport