Zprávy

TÝM Z PODLUŽÍ DOSTAL NA ÚVOD VELKOU LEKCI!

Úterý Srpen 16, 2022
707
Snímek je z regionálního fotbalu jihu Moravy. (Foto: Jaroslav Kicl)

STARÝ PODDVOROV – Po devíti letech hlásili fotbalisté z Podluží hrdý návrat do nejnižší krajské soutěže (1. B TŘÍDA – SKUPINA C), ale letošní druhá srpnová neděle nebyla pro borce z obce, kde není ani tisícovka obyvatel, zrovna tou, na kterou by se ještě mělo dlouho vzpomínat!

Bezplatné školení z fotbalové produktivity připravil pro domácí celek nezištně tým z Kyjovska, který v minulém soutěžním ročníku hodně rozvířil jako novic v kraji stojaté fotbalové vody (spolu s dalším nováčkem ze Vnorov) a v neděli vyučoval z předmětu: PRODUKTIVITA A VYUŽÍVÁNÍ BRANKOVÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ!

Hosté si mohou požádat o patent, neboť na Podluží v tomto jasně dominovali a znovu se tak potvrdila stará známá fotbalová pravda, že pokud máš šance, musíš je proměnit, v opačném případě budeš tvrdě pykat. A to se stalo i za ideálního nedělního počasí, když do vísky Starý Poddvorov dorazila super návštěva, kterou tvořily kromě věrných domácích fandů i ti, co přijeli z Kyjovska, nechyběli ani příznivci fotbalu z Dolních Bojanovic nebo Čejkovic, zkrátka byl to takový fanouškovský mix!

Hosté dali v první půli dva góly a když v úvodu druhé půle duelu přidali i třetí branku, všichni v hledišti byli přesvědčeni, že o osudu zápasu je rozhodnuto, a nutno přiznat, že se tentokráte nemýlili. Domácím se sice podařilo deset minut před koncem zaznamenat alespoň čestný gól, na což zareagovali hosté, kteří dvě minuty před závěrečným hvizdem arbitra dali výsledku konečnou podobu. Troufnu si říct, že pro domácí je konečný výsledek až moc krutý, na druhou stranu nejsem ale dnešní a dobře vím, že SPORT BÝVÁ NĚKDY MOC KRUTÝ A NEPŘEJÍCNÝ, což platilo i v tomto mači.

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA – SKUPINA C, 2. KOLO (HRANÉ JAKO 1.)

TJ STARÝ PODDVOROV – SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN 1:4 (0:2)

Góly: 79. Stanislav Čížek – 10. Pavel Měsíček, 38. Adam Čechovský, 47. Jiří Kačer, 88. Tomáš Kotas,

žluté karty: David Skočík – Lukáš Maršálek,

řídili: Marek Pavlica – Michal Zámečník a Radek Uher,

320 (!) diváků.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

„Hráli jsme proti ambicioznímu soupeři. Z počátku to byl od nás trochu ustrašený výkon, po obdržené brance jsme, troufám si tvrdit, hru ovládli a byli lepším týmem, ovšem hosté v závěru poločasu přidali druhou branku. Na začátku druhé půle po naší chybě, kdy čtveřice hostů postupovala na našeho jediného hráče jsme inkasovali potřetí. Soupeři gratuluji k výhře, my jsme dělali strašné chyby, které se již v 1. B třídě bohužel trestají, v okrese to tak nebylo. Hráči bojovali, to je jasné, ale potopili nás neskutečné chyby v obranné fázi, kterou musíme jednoznačně zlepšit,“ myslí si lodivod domácího celku VOJTĚCH MÁLEK.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Domácí byli celkem nahecovaní, postoupili, nová soutěž, takže byli v euforii. Dali jsme šťastný gól po takové trmě-vrmě, pak druhou branku, kdy z mého pohledu to možná zavánělo ofsajdem, ale asistent nemávl, takže gól platil. Druhá půle byla z naší strany taková ustrašená. Dali jsme brzy sice třetí branku, ale místo toho, aby nám to pomohlo, tak nám to uškodilo. Výkon ve druhé půli byl pro mě zklamáním, musíme ještě na tom zapracovat. Naše vítězství je asi zasloužené,“ hlásil po nedělní bitvě na Podluží hrající kouč Svatobořic-Mistřína FILIP POCHYLÝ.

A kde se představí oba týmy v příštím kole?
STARÝ PODDVOROV CESTUJE DO TVRDONIC (NE, 21. SRPNA 2022 OD 17), SVATOBOŘICE-MISTŘÍN HOSTÍ DOMA SK UHŘICE (NE, 21. SRPNA, VÝKOP v 17 HODIN).
(red.)

Štítky:

sport