Sport

Turnaj v malé kopané se ve vinařské obci Čejkovice vydařil

Čtvrtek Srpen 29, 2019
882
Devátý ročník v malé kopané v Čejkovicích

Čejkovice – Již devátý ročník turnaje v malé kopané pořádala o čtvrté srpnové sobotě TJ Sokol Čejkovice. Do vinařské obce zavítalo celkem deset týmů, které se představily ve dvou věkových kategoriích.

V kategotii do 35 let (MLADÍ) kralovali hráči FC Čejkovice, na druhém místě skončil TJ Sokol Čejkovice, třetí byly Otrokovice, čtvrté Dubňany a páté místo patří Západočechům z okresu Plzeň-město, konkrétně týmu Sokol Letkov z obce, čítající 705 obyvatel.

Nejlepším gólmanem byl vyhlášený Jozef Vít (Letkov) a hráčem Jakub Kos z Dubňan.

Ve druhé kategorii (nad 35 let), kde hráli ZKUŠENÍ, se nejlépe dařilo hodonínskému Litrpool, druhá byla AS ROMA Hodonín, třetí Sokol Letkov, bramborová medaile zůstala pro TJ Sokol Čejkovice a poslední, páté, místo brali hráči z města Starý Plzenec (Plzeň-město), kteří mají název Stará garda Starý Plzenec. Tady jako nejlepší brankář uspěl nakonec Jano Jurček z TJ Sokol Čejkovice, nejlepším hráčem vyhlásili místní pořadatelé z TJ Sokol Čejkovice Jiřího Čechuru, který reprezentoval Sokol Letkov.

Všechna utkání odřídil Igor Zima z Hodonína, hrálo se vždy 1×14 minut a v základní sestavě (střídalo se hokejovým způsobem) se představilo 1+4 hráči.

I letos byl velkou ozdobou mimo soutěž hovězí guláš z kuchyně Jany Strmeňové z Čejkovic, za který by se nemuseli stydět ani ve vyhlášeném kulinářském špičkovém podniku. Takže paní Jano, ještě jednou velký dík!

Tuto akci děláme pravidelně v době, kdy se u nás v Čejkovicích konají Dny otevřených sklepů, takže míváme vždy postaráno o dobrou diváckou kulisu na našem hřišti vedle Sokolovny. Škoda, že nám na poslední chvíli odřekli účast na turnaji ještě dvě družstva, a to sousedé z Hovoran a jeden celek z ukrajinského Kyjeva. Loni to vyhrál náš tým TJ Sokol Čejkovice v kategorii do 35 let, nad 35 let se stala vítězem ROMA Hodonín. Jsem rád, že nám opět, jako v podstatě každoročně, vyšlo počasí a už teď se těšíme na jubilejní, desátý ročník, který se uskuteční opět ve druhé polovině srpna 2020 znovu na Den otevřených sklepů v Čejkovicích. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem sponzorům za hodnotné dary, které poskytli tomuto turnaji,“ řekl hlavní organizátor akce, místostarosta TJ Sokol Čejkovice, Jarmil Pazderka. (pol)