Kultura

Tisíce korun z „blešáku“ pomohou lidem s popáleninami

Úterý Září 17, 2019
746
Bleší trh v Ratíškovicích

Ratíškovice – Celkem 12.500 korun vynesl první Dobročinný bleší trh, který na podporu lidí s popáleninami a jejich blízkých uspořádali minulý víkend nadšenci v Ratíškovicích. Tamní Okrašlovací spolek obce Ratíškovice – Krasospolek – nabízel zájemcům za symbolické ceny v Muzeu U Kronikářa použité hrnky, sklo a další kuchyňské předměty a věci denní potřeby, ale také brusle nebo třeba staré knížky či edice kultovních časopisů. Ti, kteří chtěli pomoci organizaci Popálky, mohli přispět dobrovolnou finanční částkou v jakékoli výši.

„Děkujeme všem, kteří pomohli a přispěli na dobrou věc. Týdny příprav se vyplatily, byli jsme velmi mile překvapeni z částky, kterou první charitativní blešák vynesl. Už teď víme, že za rok se na stejném místě sejdeme znovu a podpoříme zase jinou neziskovou organizaci, která pomáhá potřebným,“ uvedl za organizátory Zdeněk Gloz.

Hračky, knihy, oblečení, ale i další zboží nabízeli také v sobotu 7. září na Blešáku před zimákem. Na bleší trh, který se konal ve městě po dlouhé době, se přihlásila dvacítka prodejců s nejrůznějším zbožím. Nakonec jich ale kvůli deštivému víkendovému počasí nepřišla ani polovina. Organizátoři i přesto už nyní přemýšlejí o dalších trzích. (Rh)