Zprávy

Těmičtí si připomenuli 650 let od první písemné zmínky o obci 

Úterý Srpen 10, 2021
877
Při oslavě v Těmicích byl početný i krojovaný průvod obcí. (Foto: archiv obce )

TĚMICE – Po tři dny, od pátku 23.července do neděle 25. července, to v Těmicích pořádně žilo. Obec oslavila 650 let od první písemné zmínky a zájem místních byl velký. Připravovanému bohatému programu nakonec přálo i počasí. 

V pátek odpoledne byly oslavy zahájeny položením věnce u pomníku padlých. Poté následovalo vystoupení dětí z mateřské školy Těmice za doprovodu cimbálové muziky Strunka a dětského souboru Písečánek. Nechyběla ani ukázka dobových žní s ručním mlácením obilí cepy. 

V sobotu se uskutečnil dožínkový průvod obcí za doprovodu dechové hudby Žadovjáci, kterou v pozdním odpoledni doplnila na hřišti cimbálová muzika Michala Miltáka ze Strážnice. 

V neděli byl uspořádán sraz rodáků po dlouhých 36 letech. Byla sloužena mše svatá u nově zrekonstruované kaple, jejíž součástí bylo i žehnání nových vitráží a opravené kaple. 

„Do přípravy a průběhu akce se zapojili společně úplně všichni, od zastupitelů, přes kulturní komisi, spolky, sdružení až po jednotlivce a dobrovolníky. Hrdě mohu oznámit, že tuto třídenní akci u nás lze označit za největší obecní společensko-kulturní událost všech dob,“ prohlásil spokojeně a s úsměvem na tváři Tomáš Žůrek, starosta Těmic.                                                                                           (av)

Štítky: