Zprávy

TAK SE O DŮLEŽITÉ BODY URČITĚ NEHRAJE – VELKÉ ZKLAMÁNÍ MEZI FANOUŠKY Z PODLUŽÍ!

Pondělí Duben 17, 2023
693
Fotbalový tým TJ Starý Poddvorov – podzim 2022. (Foto: zdroj – facebook klubu TJ Starý Poddvorov)
STARÝ PODDVOROV – Na Podluží přijel v neděli odpoledne tým z pátého největšího města Hodonínska a názorně ukázal, jak se hraje o veledůležité body v krajské 1. B třídě! Přitom hosté ze Strážnice hráli od 36. minuty bez vyloučeného Marka Biskupiče, který dostal ČK za Surovou hru – prudké (úmyslné) udeření soupeře loktem v souboji o míč za použití nepřiměřené síly: tím nešťastníkem v dresu domácích byl útočník Stanislav Čížek, ale přesto si hosté odvezli na Veselsko tři body, které můžou mít při konečném zúčtování na konci tohoto ročníku cenu zlata, tedy bude se o nich mluvit jako o ZLATÝCH BODECH!
Přitom v první půli vše vypadalo pro domácí tým OK! Ten přežil bez úhony dvě velké šance kanonýra Tomáše Lípy (ve 2. a 18. minutě), aby ve 20. minutě po dlouhém nákopu Adama Horňáka překvapil z velkého úhlu gólmana Patrika Kubíka domácí snajpr Čížek – 1:0.
Neskutečný obrat souboje přišel po obrátce, kdy při známkování jako ve škole bych dal domácímu celku milosrdnou 4-, naopak hosté si za výkon ve druhém dějství zasloužili 2! Strážnice čekala na vhodný okamžik, a tím pro ni byly za daného stavu (měla o jednoho hráče na zeleném pažitu méně) jen brejky na rychlonohého Tomáše Lípu. Ten srovnal v 66. minutě na 1:1 po prudké střele ke vzdálenější tyči, aby výsledkový obrat dokonal o dvě minuty později, kdy domácí obrana nezachytila rychle zahraný roh protivníka, takže strážnický kanonýr Lípa mířil v pohodě bez jakéhokoliv bránění hlavou do míst, kde už gólman Vojtěch Ševela nemohl zareagovat – 1:2!
Po porážce se tak dlouho na Podluží probíralo předchozích 90. + 8. minut nastavení, ale i když tým ze Starého Poddvorova po nečekané výhře Moravské Nové Vsi na hřišti ve Velkých Němčicích v poměru 4:3 se posunul až na samé dno tabulky, zdaleka není o tom, kdo nakonec bude držet ve svých rukách ČERNÉHO PETRA, definitivně rozhodnuto. Je třeba připomenout, že do konce této sezony zbývá sehrát ještě plných 8 kol, ve hře je tudíž 24 bodů, a to není zrovna malá bodová porce!
KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA – SKUPINA C, 18. KOLO
TJ STARÝ PODDVOROV – TJ JISKRA STRÁŽNICE 1:2 (1:0)
Branky: 20. Stanislav Čížek – 66. a 68. Tomáš Lípa,
střely na branku: 7:10,
mimo: 4:6,
rohové kopy: 5:5,
žluté karty: Adam Horňák, Lukáš Kašík, Josef Gertner, David Skočík – Lukáš Marčík, Patrik Chlud, Tomáš Rybár, Igor Huy Hoang,
ČK: ve 36. minutě Marek Biskupič (STR.),
rozhodovali: Martin Ťok (Veselí nad Moravou-Milokošť) – Marek Pavlica (Tasov) a Přemysl Kulíšek (Brumovice),
175 diváků.
ŘEKLI PO ZÁPASE
„Pro nás důležité utkání, kdy jsme se v případě plného bodového zisku mohli vrátit do hry o záchranu! Soupeř nastoupil dobře, měl 2 až 3 šance, ale gól jsme dali my. Bylo to super, navíc nám měla pomoct červená karta u protivníka. Ten začal hrát druhý poločas odzadu, čekal na naši chybu a dal nám bohužel dvě branky. Je důležité se teď připravit na nejbližší domácí mač s Velkou nad Veličkou, protože nemůžeme moc předpokládat, že bychom bodovali na hřišti lídra skupiny v Kozojídkách. To by byl tak trochu asi i zázrak. Doma do konce sezony zbývá sehrát čtyři zápasy, takže musíme bojovat a věřit!“ řekl po utkání domácí lodivod VOJTĚCH MÁLEK.
„Těžký zápas hlavně po vyloučení našeho Marka Biskupiče! To jsme si mysleli, že utkání již neustojíme, ale bojovali jsme až do poslední minuty a mně se podařilo vstřelit dva góy. Při tom prvním mi tam spoluhráč dával křížný balon a trefil jsem to pěkně na zadní tyč, při vítězné brance jsem dostal na zadní tyč přesný míč, stačilo jen nastavit hlavu. Co to bude stát? Jsem klubový pokladník (smích), takže něco tekutého přinesu do kabiny. Z výhry máme radost, pro nás to jsou velmi důležité body,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ hostující kanonýr TOMÁŠ LÍPA.
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM OBOU TÝMŮ:
STARÝ PODDVOROV HRAJE V NEDĚLI 23. DUBNA OD 10 HODIN V KOZOJÍDKÁCH, STRÁŽNICE SE PŘEDSTAVÍ V SOBOTU 22. DUBNA VE VELKÉ NAD VELIČKOU. NA HORŇÁCKU JE VÝKOP V 16:30 HODIN!
(red.)

Štítky:

sport