Zprávy

Svatomartinské slavnosti v Hodoníně budou letos rekordní

Pondělí Listopad 7, 2022
558

Ochutnávka mladých a Svatomartinských vín bude letos v Hodoníně největší za celou dobu své historie. Opět představí a nabídne k ochutnání vína od výrobců Hodonínska a Podluží a po covidových omezeních se vrátí v plné parádě ve velkých stanech před radnicí i se svatomartinským menu. „Na letošní vína se už všichni velmi těšíme. Letošní rok nebyl po vinařské stránce úplně jednoduchý. Zejména důležitý měsíc září připravil velké části vinařů spoustu starostí a nelehkých dnů. Díky nižší cukernatosti na vinicích, ale zase můžeme očekávat lehčí a celkově vyrovnanější svatomartinská vína,“ uvedl předseda MAS Jižní Slovácko Josef Smetana.
V loňském roce, kdy se vína nabízela jen ve velmi omezeném množství, se s pozitivním ohlasem setkala doplňková akce – trh regionálních produktů. Proto se letos opět uskuteční, a ještě se rozšíří.
Účast přislíbila více než dvacítka výrobců z oblasti Slovácka. Ti všichni budou v sousedství stanů
Svatomartinských slavností nabízet své produkty. Nabídka bude pestrá od perníků, medových výrobků, přes koření, malované, textilní či dřevěné výrobky až po drobné typicky slovácké pochutiny.
Nepromeškejte šanci nakoupit originální vánoční dárečky.
Společná akce vypukne dle tradice 11.11. v 11.00. Trhy oficiálně potrvají do 17.00, vína bude možné koštovat až do 19.00. K dobrému jídlu a pití bude hrát cimbálová muzika. Slavnosti s trhy pořádají společně Místní akční skupina Jižní Slovácko, KD Hodonín, Město Hodonín a Turistická asociace Slovácko.
Zdeněk Šmýd

Štítky:

nenechte si ujít