Zprávy

Strážničan Filip Koubek patří mezi nejlepší třicítku mladých osobností v České republice

Úterý Únor 16, 2021
1419
Filip Koubek má stále výbornou náladu. (Foto: FB)

STRÁŽNICE – Světoznámý byznysový magazín Forbes (založený v roce 1917 v USA) , který vychází v České republice od roku 2011, vybral 30 talentovaných mladých lidí za rok 2020 z různých oborů, kterým ještě nebylo 30 let. Mezi oceněnými jsou tak sportovci, vědci, herci nebo podnikatelé. Česká redakce Forbes vybírá talenty z celé republiky a hodnotí je podle vlastních kritérií. Prestižního individuálního ocenění se dostalo i na devětadvacetiletého podnikatele Filipa Koubka ze Strážnice, spoluzakladatele dvou počítačových firem Motionhouse a Motionlab. 

Mám z něho samozřejmě velkou radost a beru to jako závazek, hlavně ocenění celého týmu. Myslím ale, že každý úspěch je potřeba si opracovat. A taky mít samozřejmě hodně štěstí. Jinak vzpomenu kolektivní úspěchy Motionlabu, který získal už řadu ocenění, například vyhrál soutěž start-upů, rychle rostoucích technologických firem z regionu střední Evropy,“ sděluje NOVÉMU SLOVÁCKU na úvod s určitou skromností Filip Koubek.

S horňáckým kamarádem, kolegou Radkem Pšurným z Velké nad Veličkou, založili před sedmi lety animační studio Motionhouse, které vytváří reklamní videa nebo třeba filmové projekty. Před dvěma roky začali pracovat společně s Honzou Sekerkou ze Slavkova u Brna na novém nápadu, platformě pro video personalizaci. Tak vznikla nová firma Motionlab, která za svou inovativní technologii získala řadu ocenění u nás i v zahraničí. Technologii Motionlab používají společnosti jako jsou banky, pojišťovny nebo třeba velké e-shopy.  

Co se týká firmy Motionlab, ze začátku jsme se tomuto projektu věnovali tři lidé, aktuálně už máme asi 20 spolupracovníků. V Motionhouse je to pak další desítka. Mezi naše zákazníky patří třeba Microsoft, HBO, Uniqa, Česká spořitelna nebo Notino. Spolupracujeme také s předními reklamními agenturami, jako je například McCann,“ seznamuje s firmami Filip Koubek. 

K prorazení za úspěchem v silné konkurenci a nás a ve světě tvrdí: Dokázali jsme zkombinovat zkušenosti z video produkce se skvělým týmem programátorů a vývojářů. Náš produkt je unikátní, jednoduchý na obsluhu, a přitom dokáže víc než většina konkurence. K úspěchu není třeba žádný zázračný recept. Myslím, že je důležité snažit se pořád zlepšovat a obklopit se skvělými lidmi“. 

Do budoucna má se svými spolupracovníky oceněný sympatický mladý Strážničan smělé plány. 

S Motionlab plánujeme ještě víc se opřít do zahraniční expanze a stát se jedničkou na evropském trhu,“ uzavírá s přáním  Filip Koubek. S jeho známým pracovním nasazením nemusí trvat dlouhá doba k zrealizování ani v této nepříznivé pandemické době.                        (Antonín Vrba)