Sport

STOLNÍ TENISTKY HODONÍNA SI V ÚTERÝ V DOMÁCÍ HALE VYBOJOVALY ZASLOUŽENÝ POSTUP DO ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRYŇ!

Středa Listopad 22, 2023
694
Tak se radovaly v úterý večer z postupu do čtvrtfinále Ligy mistryň stolní tenistky Hodonína ve své hale na Lipové aleji. (Foto: Lucie Bydžovská)

HODONÍN – Ve skvělé divácké atmosféře se hodonínským hráčkám podařil předčasný postup do čtvrtfinále Ligy mistryň ve stolním tenisu, což je nejprestižnější klubová soutěž v Evropě! Přitom stolní tenistky Hodonína mají před sebou ještě dva duely v základní části skupiny B, kdy se již tento ČTVRTEK, 23. LISTOPADU utkají znovu doma s francouzským týmem TT Saint Quentin od 18 hodin, aby základní část hodonínský celek zakončil u totožného soupeře ve Francii 7. prosince, kde se duel začne v 19:30 hodin. Hodonín tak bude hrát ve dvou zbývajících zápasech o šanci, aby šel v LM dál z prvního místa nebo v horším případě ze druhého.

Předtím Hodonín naplno bodoval ve španělském městě Cartagena, což je přístavní město na pobřeží Středozemního moře a žije zde 216 961 obyvatel, po výhře 3:2, když rozhodující bod v barvách Jihomoravanek získala obranářka Markéta Ševčíková, jenž porazila Sofii-Xuan Zhang 3:2 na sety.

Nyní se stejným soupeřem domácí duel ovládla Polka Natalia Partyka, který získala hned první bod za výhru 3:1 nad soupeřkou Lin Ye a svoji výtečnou formu potvrdila i v posledním večerním úterním souboji proti Marii Xiao, který byl nejdelším v celé této sérii – hrál se 37 minut! Jinak první a druhý zápas se hrály 34 minut, a duel domácí Australanky (původně z Jižní Koreje, ročník 1987), která má už jistou účast na LOH příští rok v Paříži, trval „jen“ 24 minut, takže byl v podstatě nejkratší.

U vítězek nastoupila i Ukrajinka Solomiya Brateyko, která dnes už jenom ve svém bývalém klubu hostuje na zápasy v evropských soutěžích.

LIGA MISTRYŇ, SEZONA 2023-2024, SKUPINA B

* SKST PLUS HODONÍN – UCAM CARTAGENA 3:1

Natalia Partyka – Lin Ye 3:1 (8,-4,8,5),

Solomiya Brateyko – Maria Xiao 2:3 (-7,7,5,-5,-3),

Jee Minhyung – Sofia-Xuan Zhang 3:0 (7,7,9),

Natalia Partyka – Maria Xiao 3:1 (-4,8,9,9).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Jsme velmi spokojeni s tím, že už v tomto utkání se nám podařilo dál postoupit! Byl to velmi těžký soupeř, který byl vlastně prvním nasazeným v naší B skupině. My už jsme vlastně první důležitý krok udělali ve Španělsku a dnes jsme to jenom potvrdili. Výborně hrající Natálka udělala znovu dva body a jsme ve čtvrtfinále Ligy mistryň! Pro nás je každý rok cílem hrát alespoň čtvrtfinále. To se neměnilo ani letos, i když to bylo složitější, protože jsme se museli nejdříve prodrat kvalifikací, protože jsme tentokráte nebyli nasazeni do hlavní soutěže. V Evropě se nám letos daří, máme skóre 6:0, ještě jsme tedy neprohráli a já doufám, že to bude pokračovat,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína JAROSLAV MIKESKA.

Jsem ráda, že jsme vyhrály a už jsme ve čtvrtfinále Ligy mistryň! Hrála jsem dobře už ve Španělsku a dnes jsem v tom pokračovala. Hrála jsem slušně, ale obě utkání byla těžká. Mě to ale baví, hrajeme doma, naši fanoušci nám moc pomáhají. Nervózní jsem nebyla, jenom jsem někdy byla na sebe naštvaná, pokud se mi něco nezdařilo. Jinak slavit postup zatím nebudeme, máme totiž před sebou ještě dvě utkání s Francouzkami, tak snad až po nich si někde sedneme,“ hlásila spokojená opora Hodonína, Polka NATALIA PARTYKA.

(red.)

Štítky:

sport