Zprávy

Starosta Radějova úřadoval na radnici v kroji

Pondělí Březen 8, 2021
1199
Radějovský starosta si vyzkoušel úřadovat na radnici v lidovém kroji a slušelo mu to. (Foto: zdroj FB)

RADĚJOV – Celý pracovní den v období fašanku se rozhodl strávit v lidovém kroji radějovský starosta Martin Hájek. Jinak je to známý cimbalista ze strážnického regionu a po folklorním oblečení se mu prý stýskalo.

„Včera na mě na facebooku vyskočila fotka z loňského roku z fašaňkové obchůzky. Marně jsem pátral v paměti, kdy naposledy jsem byl v kroji, tak jsem si řekl, proč si neudělat radost,“ prozradil NOVÉMU SLOVÁCKU, Martin Hájek.

Nevšední počin se zalíbil i starostce ze sousední Tvarožné Lhoty, Martině Bílové.

„Jeho nápad mi přišel vtipný a tak jsem si řekla, že ho zkusím trochu popíchnout a na konci dne se zajedu „něco zeptat,“ abych zjistila, jestli mu to krojové naladění vydrží celý den.  A opravdu úřadoval v kroji. I přes roušku bylo vidět, jak se směje – měl ten den hodně milých telefonů a úředních návštěv, od některých dokonce dostal čerstvé domácí klobásky a i něco ostřejšího.  Určitě je to cesta, jak v současné době spravit náladu nejen sobě, ale taky lidem kolem. I když ženské to mají v kroji o poznání složitější, asi by stálo za to zvážit, jestli se nechám inspirovat,“ okomentovala netradiční pracovní postoj k lidovým tradicím starostka, Martina Bílová.                                                                       

(Tonda Vrba)

Štítky:

život v regionu