Sport

SOUBOJ TABULKOVÝCH SOUSEDŮ V OKRESNÍ LIZE VYŠEL LÉPE HOSTŮM!

Pondělí Duben 8, 2024
581
Fotbalisté z klubu FC Sokol Radějov – účastník Okresní ligy. (Foto: zdroj facebook FC Sokol Radějov)

STARÝ PODDVOROV – Důležitý mač se hrál v neděli odpoledne na Podluží, kam zavítal celek z chatařské oblasti – tým Radějova. Ten má ve svém středu několik zkušených borců, a i když hosté prohráli se Starým Poddvorovem loni na podzim na svém hřišti výrazně 1:5, tento duel byl ve zcela jiných podmínkách.

Hosté měli míč častěji ve svém držení, domácí gólman Lubomír Polák si určitě na nudu ve svém pokutovém území nemohl stěžovat a když už to vypadalo na dělbu bodů dvou tabulkových sousedů, přišla 80. minuta, ve které po chaosu v domácí defenzivě si našel po několika odrazech balon Michala Matyáše, který nekompronisně zavěsil – 0:1.

Domácí již sílu a šance ve zbytku utkání na případné srovnání nenašli, takže ze tří bodů po šťastné brance deset minut před koncem nakonec putují tři veledůležité body na Veselsko do Radějova.

V domácích týmu patřil k oporám brankář Lubomír Polák a určitě nejlepším hráčem poražených byl Radek Gertner, kterého rádi po téměř čtyřech letech strávených v hodonínském NESYTU (od 1. 7. 2020 do 26. 3. 2024) přivítali znovu fanoušci fotbalu ve Starém Poddvorově.

V celku Radějova brankář Aleš Parobek (29 let) měl v podstatě minimum práce, v poli byli znát Radek Sasín (34), Lukáš Chmelař (40), kapitán Petr Šmach (33) a nebo bratři Helískovi – David (41) a Dušan (35).

V dalším kole cestuje Starý Poddvorov (12. místo – 16 bodů) na hřiště do Petrova (13. – 15), Radějov (9. – 19) znovu hraje u soupeře, nyní se představí v Zarazicích, které jsou na poslední příčce s 10 body. Oba zápasy se hrají v neděli 14. dubna od 16:30 hodin.

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 18. KOLO

* TJ STARÝ PODDVOROV – FC SOKOL RADĚJOV 0:1 (0:0)

Branka: 80. Michal Matyáš,

žluté karty: Zbyněk Kršek, Pavel Bařina, Josef Gertner – Jan Ševeček,

řídili: Zbyněk Zima – Lubomír Hlavinka (oba HO) a Přemysl Kočík (Radějov),

220 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

Vyhrál mančaft, který dal ten jediný gól. Byl to v podstatě zápas o šest bodů a vlastně jedné brance. Buďme objektivní, soupeř měl více ze hry a když nedáš branku, nemůžeš vyhrát. My jsme dnes ke gólu měli strašně daleko, v podstatě jsme jejich brankáře neohrozili. Už to vypadalo, že ten jeden bod nějak uhrajeme, ale nevyšlo to. To je velká škoda, soupeři k výhře gratuluji,“ řekl zklamaný prezident klubu z Podluží MIROSLAV HŘEBAČKA.

Zápas byl vyrovnaný, nakonec rozhodl náš šťastný gól ze závěru utkání. Jsme samozřejmě za tři body rádi! Letos jsme ze čtyř zápasů uhráli 9 bodů, pouze nám nevyšel domácí souboj s týmem Bukovan (porážka 1:4 – pozn. webu). Teď by jsme to měli potvrdit v neděli výhrou v Zarazicích a pak doma zdolat Velkou nad Veličkou,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ spokojený hostující lodivod MAREK JURNIKL.

A JEDNA PERLIČKA ZÁVĚREM!

Starší žáci Starého Poddvorova, kteří hrají Okresní přebor Hodonínska, si v sobotu 6. dubna zaknihovali vůbec první body v soutěži za výhru 2:1 v domácím prostředí v souboji s Hroznovou Lhotou/Lipovem. Navíc dali první góly v této sezoně 2023-2024, o které se zasloužili Matěj Tychler a Jakub Chaloupka, za poražené snižoval po přestávce Tomáš Falešník. Starému Poddvorovu patří i nadále poslední příčka, má 3 body a neskutečně vysoce pasivní skóre 2:110!

(red.)

Štítky:

sport