Zprávy

SMÍRNÝ FOTBALOVÝ VÝSLEDEK NA KYJOVSKU!

Středa Červenec 27, 2022
776
Na ilustrační fotce je momentka z regionálního fotbalu. (Foto: Jaroslav Kicl)

BUKOVANY – Fotbalisté Starého Poddvorova měli sehrát původně přípravný souboj doma s Kosticemi v sobotu, ty se ale na poslední chvíli omluvili (i když v této obci na Břeclavsku mají dva mužské týmy!), takže o den později se vypravili za svým narychlo sjednaným soupeřem do Bukovan, které leží 4 kilometry od druhého největšího města našeho regionu.

Při příchodu do sportovního areálu v Bukovanech jsme se hodně pobavili, neboť nás upoutal nepovedený kousek místního hospodáře, který při lajnování hřiště na tento zápas si středovou čáru totálně „vychutnal,“ když neutrefil její přesné umístění! Na to by bývalý fotbalista a později známý arbitr z hodonínského regionu, Miroslav „ROVINA“ Bůšek z Hodonína, řekl: „Není ROVINKA jako ROVINKA!“

Bukovany skončily v minulé sezoně v Okresní lize na sedmé příčce, tým je ale nyní oslabený, neboť skončili Slováci, kteří za klub na Kyjovsku hrávali. Kouč Roman Sedláček, 59letý bývalý ligový útočník, který žije v Olomouci, tak bude muset do začátku sezony řešit posílení kádru.

Nováček 1. B třídy, tým z Podluží, měl ve 27. minutě velkou šanci, ale novic v dresu Starého Poddvorova, útočník Jan Tisar,  se šance jakoby zalekl, takže skóre se neměnilo.

Vše podstatné se událo v prvních deseti minutách druhého poločasu (po dohodě obou celků se hrál zápas za vysoké teploty jen 2×40 minut): po čtyřech minutách 2. poločasu se dostal k zakončení střídající Stanislav Čížek, udělal kličku domácímu brankáři, aby pak poslal kulatý nesmysl do prázdné branky – 0:1, o minutu později pak po centru Tomáše Růžičky zamířil přesně do branky hlavičkující Richard Gebauer (0:2), pak měl gól na hlavě Čížek, ale ve výhodné situaci prokázal, že právě hlavičky nejsou jeho silnou zbraní, aby se pak dvakrát během dvou minut prosadil domácí snajpr Petr Vašíček a o konečném výsledku bylo rozhodnuto!

Remíza je spravedlivá!

PŘÍPRAVNÁ KOPANÁ

TJ DRUŽBA BUKOVANY – TJ STARÝ PODDVOROV 2:2 (0:0)

Góly: 49. a 50. Petr Vašíček – 44. Stanislav Čížek, 48. Richard Gebauer,

přítomno na 80 diváků (z toho dobrá polovina z Podluží)!

POZVÁNKA:

DALŠÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ SEHRAJE STARÝ PODDVOROV DOMA TUTO STŘEDU (27. ČERVENCE), KDYŽ OD 18:30 HODIN HOSTÍ TÝM Z 1. A TŘÍDY – FK VALTICE.

(red.)

Štítky:

sport