Sport

ŠLÁGR FOTBALOVÉ 1. A TŘÍDY BEZ KOŘENÍ FOTBALU – GÓLŮ!

Pondělí Duben 8, 2024
709
Trenér fotbalistů SK BRITTERM Kozojídky – Richard Hrotek. (Foto: facebook SK BRITTERM Kozojídky)

KOZOJÍDKY – V neděli před obědem se hrálo za ideálního fotbalového počasí ostře sledované derby na Veselsku v Kozojídkách, kam přijeli Baníkovci z Dubňan. Mírným favoritem tohoto duelu byli domácí, kteří jako nováček soutěže si vedou zdatně a své skupině vévodí, Dubňany jsou na druhé pozici.

DOMÁCÍ byli od počátku zaskočeni hodně důrazným presinkem protivníka, jehož některé zákroky byly často víceméně až hraniční. Technický celek Kozojídek tak neměl možnost tvořit svoji hru, neboť ta se často odehrávala v množství osobních a přitom hodně důrazných soubojů, takže fotbal domácí boys musel o první aprílové neděli hodně bolet. Už z výše uvedeného popisku je zřejmé, že při tomto vývoji moc šancí na gól asi nebude, což se nakonec i potvrdilo. Po šancích volaly v případě domácího souboru ta z první půle, kdy hostující obrana nechala ve středu defenzivy velkou díru, ale v jasné gólovce selhal útočník Adam Pollák, který z hranice šestnáctky nemířil přesně a pak v 82. minutě, kdy střídající Tomáš Kurečka po rohu hlavičkoval tak, že nechal vyniknout brankáře Milana Nedvědíka. To byly největší šance domácích a protože neskončily brankou, diváci se gólu bohužel nedočkali.

HOSTÉ hráli zodpovědně zezadu, do nějakého útočení se moc nepouštěli, přijeli na Veselsko hlavně s cílem neinkasovat a pokud bude nějaká šance na ohrožení domácí svatyně, určitě ji neodmítnou. Hráli hodně důrazně, často ale jejich herní projev v osobních soubojích byl minimálně na hranici dovoleného, a někdy bohužel i za ni. To ale vyplývalo ze samotného kurzu, který v utkání nastavil 29letý hlavní arbitr Daniel Hřib. O „aktivitě“ hostů směrem dopředu nejlépe vypovídají střely na branku – 6:0!

ROZHODČÍ nebývá zpravidla uváděn výraznějším způsobem v našich komentářích, ale tentokráte uděláme výjimku: nastavil jakýsi kurz, který určitě lépe vyhovoval někdy až příliš důrazným chasníkům z bývalého hornického města na Hodonínsku. Jeho některé výroky přítomní fandové nechápali, zápas si určitě do Zápisníku sudího nezapíše velkými písmeny a bude chtít na něj co nejdříve zapomenout! Neměl prostě den, tak jak ho nemá někdy i samotný fotbalista, to není omluva pro arbitra, je to prostě jen naše prosté konstatování.

ZÁVĚR:

Zápas skončil nakonec bez gólů a tak jsem si hned vzpomněl na bývalého kolegu při mém pracovním působení v Bratislavě, který o výsledku 0:0 říkal: „První nula znamená výsledek (tedy remízu – pozn. webu), druhá úroveň hry!“ Určitě jsme neviděli fotbal, o kterém by se daly pět ÓDY NA RADOST, byl to především boj o střed hřiště, který se odehrával především od šestnáctky po šestnáctku!

SESTAVY:

SK BRITTERM KOZOJÍDKY

Lukáš Maňák – Martin Chytka, Vlastimil Klimek, Tomáš Páleník – Dominik Hodonský – Libor Smištík, Bohumil „BOB“ Vardan, Jaroslav Zbytek, Luboš Janík – Tomáš Voříšek (70. Tomáš Kurečka), Adam Pollák (83. Filip Zbytek).

FK BANÍK DUBŇANY

Milan Nedvědík – David Štos, Patrik Hlaváč, Michal Soldán (75. Ondřej Krejčiřík), Luděk Silný (46. Jakub Sasínek) – Vojtěch Hofírek, Tomáš Šalša (72. Adam Šťastný), Petr Šturma, Dušan Sviták – Jakub Křižka (63. Daniel Juřica), Jiří Jüstel.

POZVÁNKY:

Už teď vás zveme na MEGA ŠLÁGR 19. kola, ve kterém KOZOJÍDKY nastoupí doma v neděli 14. dubna proti TRAUBENU z HROZNOVÉ LHOTY. Výkop je v 10 hodin!

DUBŇANY hrají v neděli 14. dubna od 16 hodin doma s týmem AGRO VNOROVY. I tady půjde určitě o zajímavý mač.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 18. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – FK BANÍK DUBŇANY 0:0

Žluté karty: Tomáš Páleník – Michal Soldán, Patrik Hlaváč,

střely na branku: 6:0 (!),

mimo: 4:2,

rohové kopy: 6:2,

řídili: Daniel Hřib (Boleradice) – MartinŤok (Veselí nad Moravou – Milokošť) a Tomáš Vavřina (Kyjov),

delegátem zápasu byl Aleš Skřítecký ze Vnorov,

přítomno 350 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Bylo to remízové utkání, určitě to byl zápas o jednom gólu. Řekl bych, že jsme měli malinko více ze hry. Potkaly se dva úspěšné týmy z jara 2024, čekal jsem, že to bude těžký zápas, což se taky potvrdilo. Soupeř, jak jsem očekával, hrozil z brejkových situací, ty jsme si ale pohlídali. V takovém utkání, když máte 2-3 šance, je potřeba tu jednu proměnit, proto zápas skončil nakonec 0:0. Je to sice bodová ztráta, ale s kvalitním soupeřem. Na derby Veselska v neděli doma s Hroznovou Lhotou se už moc těšíme, chceme se dát zdravotně do pořádku a alespoň na dvou místech stávající tým okysličit,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Kozojídek RICHARD HROTEK.

Myslím si, že se dnes proti sobě postavily dva kvalitní týmy, které zodpovědně brání a mají kvalitní útoky. Za mě asi zasloužená remíza. Kozojídky měly lepší šance, ke gólu byly asi blíž. Trochu jsme spoléhali na to, že domácí ve druhém poločase by mohli fyzicky odejít, ale nestalo se tak. Za nás s bodem spokojenost. Podle mě to už Kozojídky nepustí, pokud nepřijdou o 3-4 hráče ve zbytku sezony, tak tu soutěž dohrají v popředí tabulky a to první místo již nepustí,“ myslí si trenér Dubňan TOMÁŠ PŘÍKAZSKÝ.

V první řadě bych chtěl říct, že konečně vyšlo krásné počasí a co se týče samotného fotbalu, tak ta remíza ve velice bojovném utkání je zasloužená. Kozojídky byly o něco lepší v mezihře i v té finální fázi, a vytvořily si i více šancí. Bylo by dobré ale zmínit ten faktor, že rozhodčí by měli více chránit zdraví hráčů. Byly tam totiž zákroky, které nejsou trestány bohužel vůbec nebo jen málo. At´ je fotbal bojovná hra, ale ne zákeřná! To jsou dvě věci, které by se měly rozlišovat a to přesně bylo v dnešním utkání. A co mám říct ke Kozojídkám? V zimní přípravě je trenér Ríša Hrotek dobře připravil. Fyzicky jsou na tom velice dobře a i na té hře je to vidět, když v závěrečných minutách mají více sil než soupeři. Je super, že jsou na prvním místě. Doufám, že to tak vydrží. Je dobré, že v podstatě celé jaro budou hrát jen doma, to je velká výhoda a co bude dál, se uvidí,“ hodnotil šlágr 18. kola bývalý snajpr Kozojídek TOMÁŠ ŤOK, nyní záložník ve službách Mistelbachu, který hraje 2. Landes ligu u našich sousedů v Rakousku.

(red.)

Štítky:

sport