SKVĚLÝ VÝKON DRTIČŮ V DERBY SOUBOJI S VYŠKOVEM!

Čtvrtek Únor 29, 2024
429
Často bylo rušno před brankou Drtičů, ale tu chránil skvělý gólman Dominik Piták. (Ilustrační foto: SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Ve středu hostili Drtiči na svém ledě nepříjemný Vyškov, který je v tabulce na druhém místě a i proto byli tudíž hosté papírovým favoritem, ale předzápasové prognózy vzaly za své po šedesáti minutách derby mače na hodonínském kluzišti.

Domácí odvedli skvělý kolektivní výkon, v brance často čaroval kouzelník v masce, Dominik Piták (ten čelil 51 střeleckým pokusům, přičemž jen dva puky skončily za jeho zády!), kterého poprvé překonali zoufalí bojovníci z Vyškova až v čase 49:49 minut a mezi hráče do pole vynikal střelecky disponovaný útočník první lajny Dominik Luža, který zaznamenal v tomto měsíci již druhý hattrick – ten první se mu povedl doma s Havlíčkovým Brodem 7. února při výhře 5:1!

Touto výhrou si Drtiči výrazně řekli o jistotu účasti v TOP čtyřce, když do konce základní části zbývá sehrát ještě tři zápasy a Hodonín má nyní 66 bodů, drží čtvrtou pozici, za ním je s odstupem sedmi bodů pátý Havlíčkův Brod a šestý Nový Jičín. Takže i z toho je zřejmé, že stále je o co hrát a každý bodík má svoji velkou cenu.

POZVÁNKA:

V dalším kole hrají Drtiči znovu doma, a to v sobotu 2. března, kdy od 17 hodin hostí Šumperk. Ten ve 41. kole vyhrál v Novém Jičíně 3:1 po třetinách 1:0, 0:0 a 2:1 a pokud Hodonín tento mač vyhraje, bude mít před posledními dvěma zápasy již jistotu, že play-off začne v domácím prostředí!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 41. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HOKEJ VYŠKOV 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 9. Denis Zaychik (Švejda, Stuchlík), 22. Dominik Luža (Laciga, Dobiáš), 34. Erik Hložánek (Dobiáš, Sajdl), 40. Dominik Luža, 52. Dominik Luža (Hložánek, Rauš), 57. Matěj Novák (Mach) – 50. Jan Dluhoš (Štefka), 58. Adam Popelka (Vašíček, Studený),

vyloučení: 8:3, navíc v 58. minutě Erik Hložánek (HO) OK za napadání rozhodčích,

využití: 1:2,

v oslabení: 2:0,

střely na branku: 27:51 (!),

rozhodovali: Michael Kohoutek – Tomáš Kučera a Jaroslav Peluha,

951 diváků.

Byl to krásný zápas, výborní diváci a úplně super atmosféra! První třetinu jsme hráli to, co jsme chtěli, i když to možná vypadalo, že Vyškov je lepší. Kluci to odbojovali, velký dík, Pity v brance byl výborný. My jsme se na soupeře nachystali, věděli jsme, co hrají,“ řekl pro klubovou kameru domácí lodivod ALEŠ BACHÁNEK.

Chtěl bych domácím pogratulovat k výbornému výkonu. Myslím si, že ten výsledek je pro nás krutý, tam rozhodla naše jalová koncovka, nicméně domácí vyhráli naprosto zaslouženě. My se trápíme už delší dobu, asi jsme urazili toho hokejového Boha. V určitých zápasech, kdy jsme si mysleli, že to půjde samo, se ukázalo, že to tak prostě není. Po té šňůře výher došlo k uspokojení, ale ten mančaft není na to, abychom vyhráli za sebou dvacet zápasů a každému dali 5-6 gólů,“ řekl zklamaný kouč Vyškova MICHAL KONEČNÝ.