Sport

SKVĚLÝ OBRAT DRTIČŮ VE TŘETÍM DĚJSTVÍ!

Čtvrtek Březen 14, 2024
399
Drtiči (černé dresy) zvládli skvěle první duel OF v play-off na domácím kluzišti. (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – V úterý se hrálo první kolo osmifinále play-off ve druhé lize ledního hokeje a na Drtiče z Hodonína v domácím stánku čekali Ďáblové z Nového Jičína. Nový Jičín je okresním městem v Moravskoslezském kraji (23 015 obyvatel), leží 34 kilometrů jihozápadně od Ostravy a je známý pravidelným čtvercovým náměstím a tím, že zde zemřel generál Ernst Gideon von Laudon.

Samotný zápas byl hodně dramatický, hosté vedli 2:0 a po dvou třetinách 3:1. V jejich dresu se představil v první lajně zkušený útočník Rostislav Olesz (38 let), který zanechal stopu v NHL v klubu na Floridě, kde strávil šest sezon. Hráčem zápasu u hostů byl ale tentokráte Roman Maliník, který získal tři kanadské body (2+1).

Na vedení Ďáblů zareagoval při přesilovce Drtičů domácí borec Erik Hložánek, kterému se puk šťastně od brusle odrazil až do branky hostů (1:2), ale ve 38. minutě si hosté znovu vzali dvougólové vedení zpět – David Květoň v předbrankovém prostoru nedal šanci domácímu brankáři Dominiku Pitákovi.

Po dvou třetinách a stavu 1:3 z pohledu domácích boys bylo jasné, že tito v případě úspěšného výsledku musí hodně zabrat, což se nakonec povedlo! Nečekaný obrat Drtičů ve třetí třetině zahájil gólem Filip Weintritt ve 44. minutě, aby srovnání zajistil o dvě minuty a dvacet pět sekund později Adam Bachánek. Namlsaní Drtiči a jejich věrní fandové toho ale neměli dost a tak přišla 57. minuta, ve které kapitán Jakub Sajdl hledal přihrávkou svého spoluhráče Petra Krejčího, od jehož brusle si černý nástroj hokejisty našel cestu až do branky protivníka. Zlomení hosté dostali ještě definitivní K.O. o 65 sekund později, kdy po samostatném úniku pokořil blafákem gólmana Jakuba Klimka Matěj Novák. V samém závěru hráli hosté přesilovku, navíc odvolali brankáře, ale skóre 5:3 se již neměnilo.

V sérii se Hodonín ujal vedení 1:0, dnes se hraje druhé utkání na ledě v Novém Jičíně od 18 hodin. Sázková kancelář FORTUNA vypsala na tento mač zajímavé kurzy – na jedničku to je 2,65, remíza se cení kurzem 4,30 a na výhru Drtičů je kurz 1,90!

LEDNÍ HOKEJ, OSMIFINÁLE, 2. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 1. ZÁPAS

* SHKM BANÍK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 5:3 (0:2, 1:1, 4:0), STAV SÉRIE – 1:0

Branky a nahrávky: 32. Erik Hložánek (Dobiáš, Sedláček), 44. Filip Weintritt (Polesný), 46. Adam Bachánek (Stuchlík, Sajdl), 57. Petr Krejčí (Sajdl, Sedláček), 58. Matěj Novák (Mach) – 14. Roman Maliník (Květoň, Báchor), 19. Roman Maliník (Květoň, Báchor), 38. David Květoň (Maliník),

vyloučení: 5:6,

využití: 1:0,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 37:38,

řídili: Michal Maršálek, Jan Grygera – Dominik Viskot, Patrik Augusta,

1 328 diváků.

Byl to první zápas play-off a okusili jsme si, že to je prostě nevyzpytatelné.Myslím si, že jsme odehráli výborný zápas. První třetinu jsme vyhráli 2:0 a věděli jsme, že nás bude čekat velký tlak ze strany Hodonína. Ten jsme ustáli a dostali jsme se do vedení. Výborná byla i druhá část, po které jsme vedli 3:1. Měli jsme tam hodně přesilovek, ze kterých měl padnout gól a zápas by se překlopil na naši stranu. Každý však hraje až do poslední minuty a Baník to chtěl na domácím ledě více. Udělali jsme chyby a nezvládli jsme to až do šedesáté minuty, kdy jsme povědomě trochu povolili. Chtěli jsme hrát hokej, ale tohle je play-off a když vedete o dvě branky, tak se musíte držet taktiky, která byla zvolena a fungovala. Utkání pro nás nakonec nedopadlo dobře, ale teď nás čeká druhý zápas, který odehrajeme doma. Tam budeme chtít sérii srovnat a půjdeme do toho na sto procent,“ řekl webu klubu ze severu Moravy kouč Nového Jičína PETR KUBOŠ.