SKVĚLÝ OBRAT BANÍKOVCŮ Z DUBŇAN!

Sobota Březen 30, 2024
1788
Fotbalisté Dubňan se v pátek z gólu v síti Želešic radovali hned pětkrát. (Foto: Milan Dohnálek)

DUBŇANY – V 17. kole krajské 1. A třídy se mělo hrát v Dubňanech původně v sobotu 30. března, nakonec braly ale oba týmy páteční termín. Hosté z vinařské obce nedaleko Modřic (okres Brno-venkov), kde žije 1912 obyvatel, začali dobře, když při první návštěvě v pokutovém území Dubňan se po teči gólově prosadil již v 6. minutě Jan Gerlinger – 0:1.

Domácí Baníkovce ale tento moment až tak nerozhodil a postupně začali mít herně navrch. Nejprve trefil boční síť agilní Jiří Jüstel a poté technickým lobem vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Juraje Krkošky domácí kapitán Dušan Sviták. Zaslouženého srovnání se favorit z Dubňan dočkal ve 34. minutě, když po střele do břevna z kopačky Luďka Silného dorážal nekrytý Luděk Silný – 1:1. Ve 41. minutě pak po centru zleva rozhodl důraz Jüstela v souboji s obráncem Miroslavem Kotoučem – 2:1.

Pěkné fotbalové momenty si vítězové nechali až na druhou polovinu duelu. Sem určitě patří dalekonosná střela z kopačky Michala Soldána, kterou úspěšný střelec vyslal na soupeřovu svatyni z dobrých 32 metrů (3:1) a pak poslední gólový zářez zápasu z kopačky Miloše Alberta, který elegantně vymetl pravou šibenici!

Výhra Dubňan je naprosto zasloužená. Ty jsou nyní na druhé pozici (33 bodů), ale mají o zápas více, Želešice jsou v podpalubí tabulky 1. A třídy – mají 14 bodů a taktéž k dobru jedno utkání.

Dubňany cestují v neděli 7. dubna ke šlágru kola na hřiště Kozojídek (výkop v 10 hodin), jsou v laufu, když ze tří jarních zápasů získaly 9 bodů při vysoce aktivním skóre 10:2.

Želešice se představí v neděli 7. 4. doma v souboji s Traubenem z Hroznové Lhoty, začátek tohoto mače je v 16:30 hodin.

Jinak momentálně je ve sportovním areálu v Dubňanech hodně rušno, neboť místní klub se za pomoci Města Dubňan pustil do výstavby nových kabin, sociálního zařízení, Síně slávy zdejšího fotbalu a bufetu, protože právě letos slaví v Dubňanech 100 let od založení kopané. Práce v areálu by měly být ukončené podle informací z klubového vedení letos v listopadu, takže výročí fotbalu se tím pádem zákonitě odkládá a uskuteční se až v létě roku 2025!

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 17. KOLO

* FK BANÍK DUBŇANY – TJ VIKTORIA ŽELEŠICE 5:1 (2:1)

Branky: 76. a 85. Miloš Albert, 34. Luděk Silný, 41. Jiří Jüstel, 61. Michal Soldán – 6. Jan Gerlinger,

bez žlutých karet!,

řídili: Jakub Šmíd (Ivančice) – Jakub Ryba (Brno) a Tomáš Vavřina (Kyjov),

200 nakonec náramně spokojených fanoušků Baníku.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Už před zápasem jsem kluky varoval, aby po dvou docela slušných výkonech nedošlo k nějakému podcenění, ale ten problém jsme si udělali sami! Nějakých dvacet minut jsme nehráli vůbec nic. Trošku jakoby přece jen došlo k podcenění soupeře, který u nás odevzdal zřejmě maximum. Pomohl nám vyrovnávací gól a první poločas jsme dohráli v rámci průměrných parametrů, které od tohoto týmu čekám. Po přestávce se projevila u hostů menší fyzická kondice, my jsme se zklidnili a už to bylo trochu jednodušší. Dnes jsme dávali pěkné branky, za to jsem rád, protože fotbal hrajeme především pro domácí fanoušky a náš fanda si doma pěkné góly v síti soupeřů zaslouží. V neděli jedeme ke šlágru kola do Kozojídek. Už se těším, nemáme tam co ztratit a nejedeme na Veselsko v roli favorita, což je dobré. Mám tam spoustu kamarádů, především Vlastu Klimka a Luboše Janíka, s oběma mám výborné vztahy a tak se fakt již docela těším,“ hlásil spokojený lodivod Dubňan TOMÁŠ PŘÍKAZSKÝ.

Začali jsme sice dobře, potom jsme ale odpadli herně i fyzicky proto, že nám chybělo moře hráčů. Proto jsem musel v závěru na nějakých dvanáct minut nastoupit i já. Pro nás je to zklamání, chybělo nám pět hráčů, což je hodně. Přitom přes zimní přestávku jsme tým dobře doplnili a potrénovali, ale ta hráčská ztráta je na tuto soutěž příliš velká. No nic, zkusíme zabojovat o důležité body doma v dalším kole, kdy hostíme tým z Hodonínska, Hroznovou Lhotu,“ řekl po utkání webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Želešic RENÉ NÁDENÍČEK.