Sport

SKVĚLÁ PRVNÍ PŮLE, O VÝSLEDKU ROZHODLO DRUHÉ DĚJSTVÍ. JIHOMORAVANKY BODY NECHALY NA HANÉ!

Pondělí Leden 20, 2025
916
Momentka z ligové házené žen na Hané z utkání Olomouce s Hodonínem (bílé dresy). (Foto: zdroj – facebook klubu DHK Zora Olomouc)

OLOMOUC – Ve 14. kole cestovaly ligové házenkářky Hodonína na svůj duel na Hanou, kde na ně o třetí lednové sobotě čekaly domácí Hanačky z klubu DHK ZORA Olomouc. Hostující hráčky začaly skvěle, když po šesti minutách vedly 5:2. Do poločasu se oba týmy střídaly ve vedení, aby nakonec do kabin odcházely za nerozhodného stavu 16:16. V prvních 30 minutách viděla solidně zaplněná hala v Olomouci velmi dobrý a vyrovnaný ligový duel, takže se čekalo, co nám nabídne druhá polovina MOL ligového souboje.

Druhý poločas ale v úvodu vyšel lépe Hanačkám, které za prvních sedm minut daly 5 gólů, hosté ani jeden, takže stav byl ve 37. minutě 21:16. Nechci tady bránit a omlouvat porážku Jihomoravanek, ale jsem přesvědčený, že arbitři zápasu otočili kormidlem rozhodování o několik desítek stupňů ve druhém poločase, minimálně však v jeho první části! Za prvních 14 minut druhé půle zahrávaly domácí hráčky 4 sedmičky, Hodonín ani jednu a do 17 minut druhého dějství měl hostující celek hned tři hráčky vyloučené na 2 minuty, domácí ale ani jednu. To jsou nezvratná fakta ze Zápisu o utkání, která o lecčems vypovídají. Sudím nemíním sahat do svědomí, ale posuzování soubojů před oběma brankami bylo oproti první půli diametrálně jiné!

Ztráta z prvních minut druhého poločasu byla nakonec rozhodujícím faktorem pro konečný výsledek, přičemž hostům po pravdě řečeno nezachytaly ani gólmanky (Barbora Zichová, Kristína Šantavá) tak, jak by se dalo očekávat. Domácí Olomouc tak potřetí za sebou dala hodonínským házenkářkám více jak 30 branek, v tabulce nyní drží sedmou pozici se ziskem 12 bodů, poražené Jihomoravanky jsou v MOL ligové tabulce na desátém fleku a mají 7 bodů.

V dalším kole (15.) cestuje Hodonín na Žitný ostrov do okresního města našich východních sousedů – Dunajská Streda. Na západě Slovenska se hraje v sobotu 25. ledna od 18 hodin.

HÁZENÁ: ŽENY, MOL LIGA – 14. KOLO

* DHK ZORA OLOMOUC – HK HODONÍN 37:29 (16:16)

Nejvíce gólů: Klára Kubálková 10/2, Anna Kubálková 9/3, Monika Machačová 6 – Veronika Štipčáková 8/3, Andrezza Dos Santos Sales Paizinho 7/4, Laura Víchová 5,

sedmimetrové hody: 10/8 – 7/7,

vyloučení: 4:5,

řídili: Petr Kremláček (Ivančice) a Filip Procházka (Drásov),

delegátem zápasu byl Jiří Konečný (Ratenice),

228 diváků.

„Byl to pro nás velmi těžký zápas, který jsme si vydřely a vybojovaly a myslím si, že je to nesmírně důležité vítězství. Holky totiž celý první poločas ještě setřepávaly deku z minulého týdne a jako by se bály, že jim to půjde, házenou hrát umí. Naštěstí to nechaly v poločase v šatně a druhý poločas byl jednoznačně v našich rukou, takže velmi důležité vítězství, za což jsem nesmírně ráda,“ řekla webu domácího klubu trenérka ZORY LUCIE FABÍKOVÁ.

„Začátek zápasu byl velmi dobrý, soupeř pak utekl, ale do konce první půle jsme dokázali jeho náskok vymazat a srovnat na poločasových 16:16. Problém nastal v úvodu druhého poločasu, kdy jsme nezachytili úvod soupeře, který nám utekl na větší gólový rozdíl a to už potom bylo takový náskok těžko dohánět. My se z podobných zápasů musíme poučit do příštích bojů v MOL lize, které nás tady čekají,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína, jeden z těch mladých trenérů současné házené v Česku, 36letý MILAN ADI.

Zbývající výsledky 14. kola MOL ligy:

* Házená Kynžvart – HK Slovan Duslo Šaľa 30.25 (16:11),

* DHC Plzeň – DHC Slavia Praha 31:27 (16:15), poslední Západočešky si zapsaly teprve první výhru v tomto ročníku!,

* Iuventa Michalovce – Sokol Písek 29:24 (15:10),

* Handball Club Zlín – TJ Sokol Poruba 22:20 (12:7),

* DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda 25:32 (9:18), utkání o první místo v MOL ligové tabulce sledovalo na severu Čech 821 diváků!

(red.)

 

Štítky:

sport