Zprávy

SHK HODONÍN – HC Nový Jičín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Středa Leden 12, 2022
607
ilustrační foto

Drtiči vedli ještě šest minut před koncem 2:1, na body ale nedosáhli.  Po třech zápasech, ve kterých vždy bodovali, tak ztratili body v dobře rozehraném zápase, a to je velká škoda! Přitom domácí určitě dnes nezklamali, ale znovu se potvrdilo, jak se Jihomoravané nadřou v této sezoně na vstřelení branky.

Po bezbrankové první třetině, ve které měli více ze hry domácí hokejisté, měli hodonínští možnost skórovat ve 13. minutě, ale zaváhání gólmana hostů Šimonů nepotrestali. 

Čekání na gól utnul až v čase 30:58 domácí Boris Levitskii, který zaznamenal branku po samostatném úniku a Drtiči šli tak do zaslouženého vedení – 1:0. Na zvýšení vedení měl ještě dobrou šanci Hrazdíra (31. minuta), ale bohužel pro poslední tým druholigové tabulky neuspěl, stejně jako o pět minut později jeho spoluhráč Romančík. Ve 38. minutě (37:24) se ale parádně z levého kruhu prosadil do protějšího rohu branky soupeře Erik Hložánek (2:0) a s domácími to vypadalo moc dobře. Přišlo ale vyloučení hodonínského střelce první branky (Levitskii), které Severomoravané čtyři sekundy před koncem druhé třetiny potrestali – 2:1! Puk po střele Jakuba Hrušky dostal do hodonínského čeřenu Robin Gebauer.

Ve třetí části šli hosté více za výhrou, měli možnosti, ale neuspěl ve 45. minutě Kafka a o dvě minuty později pak jeho spoluhráč Gebauer. To však hosty nemrzelo, neboť v čase 53:42 minuta srovnal na 2:2 Roman Maliník, aby výsledek zápasu otočil v 58. minutě (57:11) Jiří Zdeněk – 2:3. 

Od ukazatele času 59:12 se rozhodla domácí lavička pro hru bez brankáře, ale ta tentokrát úspěch nepřinesla, takže všechny tři body zůstaly v držení Ďáblů z Nového Jičína.   

 

ZAJÍMAVOST: 

Hodonín s Novým Jičínem hrál v posledních šesti zápasech hned ve čtyřech případech s výsledkem 3:2 pro soka z Nového Jičína!

 

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Góly a přihrávky: 31. Boris Levitskii (D. Janás, Miklík), 38. Erik Hložánek (Komínek) – 40. Robin Gebauer (Hruška), 54. Roman Maliník (Kafka, Hruška), 58. Jiří Zdeněk (Sluštík),

vyloučení: 3:0 (!),

využití: 0:1,

rozhodovali: František Held – Josef Zapletal a Martin Hübl,

přítomno 431 diváků.

 

ŘEKL PO UTKÁNÍ:

„Nový Jičín hrál to, co potřeboval. Ve třetí třetině potvrdil roli favorita, když nám dal dva góly a rozhodl tak o osudu zápasu. Přitom hned v první třetině jsme měli několik příležitostí ke vstřelení branky, ale žádnou z nich jsme nepromněnili. Ve druhé části jsme po brankách Levitskiije a pěkné střele Hložánka odskočili do dvoubrankového trháku, bohužel čtyři sekundy před koncem

Štítky:

sport