Zprávy

S náhle zesnulým tajemníkem Kyjova Milanem Jagošem se loučili na dvou místech

Úterý Leden 5, 2021
802

5KYJOV, VELKÁ NAD VELIČKOU – Ve věku 45 let zemřel 24. prosince tajemník městského úřadu Kyjov Ing. Bc. Milan Jagoš. Jeho úmrtí, příčinou byla náhlá, ale silná zdravotní indispozice, doslova šokovalo na Štědrý den nejen rodinu, ale mnoho dalších přátel, kamarádů, spolupracovníků. Patřil mezi ně i kyjovský starosta a zesnulého velký přítel František Lukl. 

„Nikdy jsi nikomu neublížil a nikdy si nikoho neodmítl, až si mě tím někdy štval. Ale právě proto jsme si tak rozuměli, právě proto jsme se tak skvěle doplňovali. Já prchlivý cholerik a ty klidný, rozvážný profík s obrovským rozhledem, intelektem a bystrostí. Na řadě věcí, které se v Kyjově povedly, máš lví podíl. I když jsi z pozice tajemníka nemusel, věnoval si se i oblasti majetku, financí a především investicím. Ocenění jako přívětivý úřad či skvělý rating města jdou právem za tebou. Otisk tvé aktivity je nesmazatelný.

Budeš mi tu chybět, chlape, a nejen mně,“ řekl dojatě se slzami v očích v jedné z části proslovu nad rakví při posledním rozloučení s Milanem Jagošem, kyjovský starosta František Lukl.

„Milan byl vášnivým sportovcem – aktivně hrál každý týden tenis, běhal na kyjovském oválu i mimo město, spolupořádal běh v Bukovanech. Jako ekonom si skvěle pamatoval čísla. Například po pondělní poradě nám byl schopen vyjmenovat všechny výsledky z fotbalové ligy. Měl všeobecný a široký rozhled snad ve všech oblastech života,“ zavzpomínal na zesnulého další spolupracovník z radnice, Filip Zdražil.

Smuteční hosté se s osobností Milana Jagoše loučili 29. prosince na dvou místech, nejprve v kyjovské smuteční síni a poté na hřbitově ve Velké nad Veličkou, odkud z centra Horňácka pocházel. U jednotlivých obřadů se o hudební doprovod postarali folklorní muzikanti kolem primášů, kyjovského Petra Petrů a velického Martina Kománka.   

Oblíbený vedoucí kyjovský úřadu po sobě zanechal manželku a dceru.

(Antonín Vrba)