Sport

ROZHODUJÍCÍ BRANKU DOSTALI DRTIČI PŘI VLASTNÍ PŘESILOVCE!

Pátek Březen 15, 2024
429
Věřme, že Drtičům zůstane gólová radost i pro třetí duel OF play-off na vlastním ledě. (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Play-off druhé ligy v ledním hokeji (skupina Východ) má za sebou první dvě kola. Je zajímavé, že v osmifinálové sérii je ve třech duelech bilance 2:0 na zápasy, pouze v souboji Nového Jičína s Hodonínem registrujeme remízu 1:1.

Ve druhém utkání na ledě v Novém Jičíně se hrálo před hodně divadelní atmosférou, když místní stadion byl zaplněný jen ze 25 procent své kapaciy – ta je 2 000 diváků, na duel domácích Ďáblů s Drtiči z Hodonína dorazilo 496 příznivců nejrychlejší kolektivní hry této planety.

I ve čtvrtek večer byl k vidění hodně vyrovnaný duel, ve kterém domácí vedli 1:0 a 2:1, Drtiči z jihu Moravy ale stačili vždy srovnat, přičemž gól Erika Hložánka padl v čase 19:55 minut. V době, kdy časomíra ukazovala 34:53 se pakoval na trestnou lavici domácí útočník Robin Gebauer za sekání, ovšem o necelou minutu později (35:40) dali domácí při oslabení hodně šťastný gól, na který již družina kolem kouče Aleše Bachánka nestačila brankově odpovědět. Za konečného stavu 3:2 pro domácí Ďábly se tak osmifinálová série vrací znovu do Hodonína, když po dvou zápasech je stav srovnaný na 1:1.

POZVÁNKA:

V Hodoníně se hraje v SOBOTU, 16. BŘEZNA od 17 hodin. Přijďte včas, aby jste zbytečně nestáli ve frontě na lístky!

LEDNÍ HOKEJ, OSMIFINÁLE, 2. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 2. ZÁPAS

* HK NOVÝ JIČÍN – SHKM BANÍK HODONÍN 3:2 (2:2, 1:0, 0:0), STAV SÉRIE – 1:1

Góly a nahrávky: 5. David Květoň (Maliník), 8. Martin Dudáš (Maliník, Flok), 36. Adam Flok (Maliník) – 7. Filip Weintritt (Rauš), 20. Erik Hložánek (Sedláček, Zaychik),

vyloučení: 7:7,

využití: 0:1,

v oslabení: 1:0,

střely na branku: 30:25,

rozhodovali: Václav Šutara, Filip Čech – Milan Gančarčík a Vladimír Hladík,

496 diváků.

Byl to první náš domácí zápas v play-off a protože jsme v sérii prohrávali 0:1, věděli jsme, že dnes musíme zabrat a vyhrát, abychom se vrátili zpět do série! To se nám podařilo, neboť jsme se semkli jako tým a hráli jsme od první do poslední minuty. Utkání jsme také zvládli takticky a po týmové stránce. Soupeř si příliš mnoho šancí nevytvořil, my jsme jich měli spoustu v první třetině, kdy jsme mohli dát klidně více branek a v zápase odskočit. Takhle to bylo vyhrocené až do konce, ale jsem rád a hrdý, že se tým tak semkl a dokázal zápas vyhrát, čímž sérii srovnal na 1:1,“ řekl webu domácího klubu kouč Nového Jičína PETR KUBOŠ.