Zprávy

Řidička s 3 promile způsobila nehodu v Kyjově. Pak chtěla ujet

Pondělí Únor 17, 2020
819

Kyjov – Koncem ledna došlo v kyjovské Svatoborské ulici k nehodě, kterou má na svědomí silně opilá řidička Renaultu. Ta nedala přednost v jízdě řidiči Opelu Corsa. Řidička se po nehodě snažila s druhým řidičem domluvit na řešení jen „mezi sebou.“
„Když však řidič řekl, že chce na místo přivolat policii, žena nasedla znovu do auta a začala ujíždět. Hlídka dopravních policistů ji pronásledovala po ulicích města Kyjova a řidička pak sama zastavila na parkovišti v centru města. Při dechové zkoušce jí naměřili 3,1‰ alkoholu,“ uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Sama řidička pak podle něho přiznala před jízdou nejen víno, ale také panáky tvrdého alkoholu. Policisté jí pak zadrželi řidičský průkaz a vyzvali k lékařskému vyšetření s odběrem krve. „Ke zranění osob při nehodě nedošlo, vznikla pouze majetková újma na vozidlech,“ doplnil mluvčí. Policisté nicméně zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení hrozí ženě až tříletý trest vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.