Sport

RADOST V PRUŠÁNKÁCH – „A“ TÝM MUŽŮ POSTOUPIL DO 1. LIGY, BÉČKO SI OD NOVÉ SEZONY ZAHRAJE DIVIZI!

Pondělí Duben 17, 2023
827
Na snímku je vítěz mužů 2. kuželkářské ligy, skupiny B – SK Podlužan Prušánky. (Foto: archiv klubu SK Podlužan Prušánky)

PRUŠÁNKY – Velká radost panuje v Prušánkách, kde v roce 1984 spatřil světlo světa kuželkářský klub, který je díky tomuto roku pasován jako nejmladší kuželkářský oddíl na Hodonínsku. Proč radost? Muži A vyhráli s náskokem čtyř bodů před týmem TJ Sokol Kamenice nad Lipou druhou ligu, skupina B a historicky se tak těší z postupu do 1. kuželkářské ligy! Pozadu ale nezůstal ani „B“ celek z klubu SK Podlužan Prušánky, který vyhrál Jihomoravský KP s náskokem sedmi bodů před týmem z Vážan a od nové sezony 2023-2024 si zahraje jihomoravskou Divizi.

„O postupu mužů do první ligy se rozhodlo dvě kola před koncem 2. ligy a přesně na 1. apríla v sobotu jsme to dokonale oslavili. Takže žádný APRÍL, slavilo se do brzkých ranních hodin, ale stálo to za to! O našem postupu rozhodly domácí utkání, když my jsme prohráli v domácí kuželně pouze jednou, náš největší soupeř – jihočeská Kamenice nad Lipou – prohrála doma hned čtyřikrát! Hlavním sponzorem našeho klubu je Obec Prušánky, navíc do klubu ještě patří fotbalisté a šachisté. Jinak nás podporuje i stavební firma PLUS z Hodonína, která postavila u nás novou moderní kuželnu,“ říká pro web ISLOVÁCKO.CZ předseda kuželkářského klubu v Prušánkách ZDENĚK ZÁLEŠÁK.

Větší materiál o kuželkářích v Prušánkách budeme připravovat postupně v nejbližších dnech!

(red.)

Štítky:

sport