Zprávy

PRVNÍ VÝHRA BANÍKOVCŮ Z HODONÍNA, I KDYŽ JEN ZA DVA BODY!

Pondělí Říjen 17, 2022
395
Jedna ze situací před hodonínskou svatyní. Z utkání Hodonína s Kopřivnicí (5:4 PP). (Foto: web SHKM Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Konečně to přišlo! Hodonínští hokejisté se poprvé v tomto soutěžním ročníku radovali z výhry, i když jen za dva body, protože o ni se zasloužil až v prodloužení po pouhých 50 sekundách při skvěle zahrané přesilovce Aleš Dufek!

Výhra nováčka soutěže je naprosto zasloužená! Přitom domácí prohrávali 0:2, 2:3 a 3:4, stále ale bojovali, nechybělo velké odhodlání, obrovská vůle a touha po první výhře v soutěži. Že se tak nakonec stalo, je naprosto po právu, neboť domácí nováček měl kvalitu v obraně, daleko více střílel na soupeřovu branku než v předchozích duelech a hráči se neúprosně tlačli do míst, odkud padají góly, kde to ale na druhou stranu náramně bolí (tak padl gól na 4:4). V brance Baníkovců chytal skvěle Martin Holík, který se neúmyslně zranil při inkasování čtvrté branky, takže kluziště opouštěl za potlesku fanoušků na nosítkách – jeho místo zaujal ve 49. minutě Ondřej Dolíška.

Co mě zaujalo, byla nekřesťanská cena za jeden grilovaný klobás, kde si obsluhující personál v útrobách hodonínského zimního stadionu účtoval neuvěřitelných 120 Kč: chápu a rozumím tomu, že v dnešní době to není žádná „brnkačka,“ ale takto nacenit jeden klobás mi připadá hodně ujeté!

BANÍK SE NYNÍ PŘEDSTAVÍ DVAKRÁT NA LEDĚ SVÝCH SOUPEŘŮ, A TO VE VYŠKOVĚ A V OPAVĚ, DOMA PAK BUDOU HRÁT BANÍKOVCI VE STŘEDU 26. ŘÍJNA OD 18 HODIN PROTI ZNOJMU!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD,

7. KOLO

SHKM BANÍK HODONÍN – HC ISMM KOPŘIVNICE 5:4 PO PRODLOUŽENÍ (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Vojtěch Krejčiřík (Peš, Popelka), 31. Matěj Charvát (Dufek, Škápik), 48. Ľubomír Škápik (Krejčiřík, Dufek), 59. Robin Medek (Polesný, Sajdl), 61. Aleš Dufek (Matějka, Šmach) – 4. Michal Velecký (Fojtík, Sluštík), 7. Patrik Gola (Pindel, Hlaváč), 37. Patrik Gola (Pindel), 49. Michal Velecký,

vyloučení: 5:7,

využití: 3:0,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 44:35,

rozhodovali: Škach – Mikšík a Jurčík,

644 diváků (z toho pět z Kopřivnice).

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Myslím si, že to je pro nás obrovská úleva. Chtěl bych poděkovat všem hráčům i lidem, kteří nám drželi pěsti tady přímo na stadioně nebo třeba někde na dálku. Bylo to vítězství vůle, nic lepšího nás nemohlo potkat. Už v první třetině tam byly pasáže, kdy jsme šli tomu naproti a určitě je úspěch uhrát s Kopřivnicí dva druholigové body,“ řekl pro web hodonínského klubu kouč Baníku RADKO KŘIVINKA.

„Nic příjemného z naší strany! Zápas jsme si prohráli sami, když za stavu 2:0 pro nás, jsme přestali hrát. Gratuluji soupeři, který bojoval až do konce,“ hodnotil souboj zklamaný trenér Kopřivnice LADISLAV MAJKUS.

(red.)

Štítky:

sport