Zprávy

PRVNÍ VÝHRA BANÍKOVCŮ Z HODONÍNA, I KDYŽ JEN ZA DVA BODY!

Pondělí Říjen 17, 2022
411
Jedna ze situací před hodonínskou svatyní. Z utkání Hodonína s Kopřivnicí (5:4 PP). (Foto: web SHKM Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Konečně to přišlo! Hodonínští hokejisté se poprvé v tomto soutěžním ročníku radovali z výhry, i když jen za dva body, protože o ni se zasloužil až v prodloužení po pouhých 50 sekundách při skvěle zahrané přesilovce Aleš Dufek!

Výhra nováčka soutěže je naprosto zasloužená! Přitom domácí prohrávali 0:2, 2:3 a 3:4, stále ale bojovali, nechybělo velké odhodlání, obrovská vůle a touha po první výhře v soutěži. Že se tak nakonec stalo, je naprosto po právu, neboť domácí nováček měl kvalitu v obraně, daleko více střílel na soupeřovu branku než v předchozích duelech a hráči se neúprosně tlačli do míst, odkud padají góly, kde to ale na druhou stranu náramně bolí (tak padl gól na 4:4). V brance Baníkovců chytal skvěle Martin Holík, který se neúmyslně zranil při inkasování čtvrté branky, takže kluziště opouštěl za potlesku fanoušků na nosítkách – jeho místo zaujal ve 49. minutě Ondřej Dolíška.

Co mě zaujalo, byla nekřesťanská cena za jeden grilovaný klobás, kde si obsluhující personál v útrobách hodonínského zimního stadionu účtoval neuvěřitelných 120 Kč: chápu a rozumím tomu, že v dnešní době to není žádná „brnkačka,“ ale takto nacenit jeden klobás mi připadá hodně ujeté!

BANÍK SE NYNÍ PŘEDSTAVÍ DVAKRÁT NA LEDĚ SVÝCH SOUPEŘŮ, A TO VE VYŠKOVĚ A V OPAVĚ, DOMA PAK BUDOU HRÁT BANÍKOVCI VE STŘEDU 26. ŘÍJNA OD 18 HODIN PROTI ZNOJMU!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD,

7. KOLO

SHKM BANÍK HODONÍN – HC ISMM KOPŘIVNICE 5:4 PO PRODLOUŽENÍ (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Vojtěch Krejčiřík (Peš, Popelka), 31. Matěj Charvát (Dufek, Škápik), 48. Ľubomír Škápik (Krejčiřík, Dufek), 59. Robin Medek (Polesný, Sajdl), 61. Aleš Dufek (Matějka, Šmach) – 4. Michal Velecký (Fojtík, Sluštík), 7. Patrik Gola (Pindel, Hlaváč), 37. Patrik Gola (Pindel), 49. Michal Velecký,

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Myslím si, že to je pro nás obrovská úleva. Chtěl bych poděkovat všem hráčům i lidem, kteří nám drželi pěsti tady přímo na stadioně nebo třeba někde na dálku. Bylo to vítězství vůle, nic lepšího nás nemohlo potkat. Už v první třetině tam byly pasáže, kdy jsme šli tomu naproti a určitě je úspěch uhrát s Kopřivnicí dva druholigové body,“ řekl pro web hodonínského klubu kouč Baníku RADKO KŘIVINKA.

„Nic příjemného z naší strany! Zápas jsme si prohráli sami, když za stavu 2:0 pro nás, jsme přestali hrát. Gratuluji soupeři, který bojoval až do konce,“ hodnotil souboj zklamaný trenér Kopřivnice LADISLAV MAJKUS.