Sport

PRVENSTVÍ NA MEMORIÁLU PÁJI ŠRAHŮLKA V MALÉ KOPANÉ OBHÁJIL LOŇSKÝ VÍTĚZ AGRO VNOROVY!

Pondělí Červenec 3, 2023
1263
Na snímku je vítězný tým malého fotbalu ze 17. ročníku Memoriálu Páji Šrahůlka v Kozojídkách – Agro Vnorovy ((žluté dresy). (Foto: archiv organizátorů z klubu SK BRITTERM Kozojídky)

KOZOJÍDKY – Již 17. ročník Memoriálu Páji Šrahůlka v malé kopané se hrál za ideálního fotbalového počasí o první červencové sobotě ve sportovním areálu v Kozojídkách. Do této vísky na Veselsku přijelo celkem dvacet celků, které byly rozděleny do čtyř skupin po pěti týmech.

 

V semifinále se představili celky Hráči kopané (mix fotbalistů z Hodonínska), Dragon (družstvo ze slovenské obce Horné Srnie v okrese Trenčín), Offseason (celek tvořený vesměs hráči, kteří hrají za první tým z Veselí nad Moravou) a Agro Vnorovy, které v minulém ročníku tento oblíbený turnaj nakonec vyhrály.

 

VÝSLEDKY SEMIFINÁLE:

 

* Hráči kopané – Dragon 2:1,

 

* Offseason – Agro Vnorovy 2:3.

 

O 3. MÍSTO:

 

* Dragon – Offseason 1:3.

 

FINÁLE:

 

* Hráči kopané – Agro Vnorovy 0:1.

 

Domácí pořadatelé po vydařené akci vyhlásili nejlepším gólmanem turnaje Libora Nikla, střelcem s 12 přesnými zásahy Radka Komínka (oba z mužstva Hráči kopané) a nejlepším hráčem jednodenního klání Josefa Bittnera z vítězného týmu Agro Vnorovy.

 

ŘEKLI NA TURNAJI

 

Strýc mi tady domluvil možnost zahrát si, a protože přes léto se tolik nehraje, byl jsem za tuto nabídku moc rád. Náš tým byl ze začátku trošku nesehraný, neboť jsme se viděli na hřišti poprvé až tady v Kozojídkách, pak už to bylo přece jenom ale lepší. Jinak hraji za starší dorost ve Slavičíně v krajském přeboru (i když jsme skončili poslední, v novém ročníku budeme znovu v KP pokračovat) na postu pravého beka a i tady na turnaji hraji v obranné pozici. Hrál jsem nedávno na turnaji ve Vysokém Poli na Valašsku, takže takové letní zpestření v rámci přípravy jen vítám. Fandím Barceloně, Manchesteru United a u nás pražské Slavii, mým fotbalovým vzorem je Argentinec Lionel Messi. Mám za sebou skvělý výlet do Anglie, kde žije strýcův syn. Bylo to loni v listopadu a nemohli jsme samozřejmě vynechat ani návštěvu FA Cupu v Manchesteru, kde místní United před vyprodaným stadionem hostil Aston Villu, kterou nakonec porazil 4:2. Zážitek na celý život!,“ prozradil našemu webu mladý fotbalista ze Slavičína, který žije v nedalekém Šanově, ADAM ŠTEFANÍK.

 

Hraji tady za tým Banditi, Bráško, což je mančaft z Veselí nad Moravou a okolí. Loni jsme prohráli ve finále až na penalty, my si však žádné cíle nikdy nedáváme. Uvidíme, co se podaří. Hlavně se chceme sejít jako parta kluků, dobře si zahrát a pobavit se. Jinak Kozojídky jsem v minulé sezoně hodně sledoval, viděl jsem téměř všechny jejich domácí zápasy. Hráči, co před sezonou přišli, kvalitou převyšovali 1. B třídu, což se ukázalo i na výsledcích a nakonec i zaslouženém postupu do krajské 1. A třídy. Bude to zajímavé sledovat od nové sezony tu 1. A třídu, hlavně ty derby zápasy. Hned v tom úvodním kole hostí nováček z Kozojídek doma Vnorovy, už tento zápas může hodně napovědět. O tom, že odešel z Kozojídek střelec Lubomír Janík vím – jeho góly můžou chybět, ale Richard Hrotek je zkušený kouč, který si s touto situací určitě poradí. Zatím nemám žádné zprávy, že by do ofenzivy Kozojídek přišla nějaká posila. Důležité bude, aby se klukům vyhýbala zranění. Jinak já jsem skončil v rakouském Hohenau, protože si vedení klubu jinak nastavilo priority pro nastávající sezonu – šlo o to, že bude více tréninků, což by bylo pro mě daleko časově náročnější a to jsem odmítl. Dveře ale zavřené nemám, mohu se kdykoliv vrátit! Od další sezony budu znovu oblékat dres Mistelbachu, který hraje pátou rakouskou ligu, což je v podstatě stejné jako u nás krajský přebor. Skončil tady bývalý spoluhráč Pepa Hesek, ale v Rakousku podle mých informací zůstává. Jinak vedení fotbalu v Mistelbachu má představu hrát v horní polovině tabulky s tím, že šanci by měli dostávat především mladí hráči z juniorek,“ prozradil TOMÁŠ ŤOK, bývalý kanonýr Kozojídek ještě v 1. B třídě.

     

V pauze mezi základními skupinami se soutěžilo, a to v driblinku na 15 metrů, ve střelbě na láhev připevněnou na brankovou konstrukci a ve střelbě na přesnost. Na letošním turnaji se objevily tři celky ze Slovenska, několik mančaftů z Hodonínska a dá se říct, že i jeden tak trochu domácí, který tvořili mladí fotbalisté Kozojídek a sousední Hroznové Lhoty. Turnaj ovládl po roce znovu tým Agro Vnorovy. Jinak večer kolem 23 hodiny vystoupila v tanečním programu mladá děvčata z Kozojídek, jenž byla oděna do krásných světelných oblečků a nemohla samozřejmě chybět ani tradiční diskotéka, která pokračovala až do brzkých ranních hodin letošní první červencové neděle,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ jeden z hlavních pořadatelů 17. ročníku tohoto turnaje, ZBYNĚK SMETKA starší.

(red.)

Štítky:

sport